MİNİKLER VELİLERİNE NOT VERECEK


İçişleri Bakanlığı 31 Mayıs-20 Haziran 2019 tarihleri arasında “Fotoğraf Sizden, Bisiklet Bizden”, “Karnemi Dolduruyorum. Trafiğe Güvenle Çıkıyorum” sloganıyla “Trafik Karnem” isimli Bisiklet yarışması düzenliyor

Emniyet ve Jandarma Trafik görevlilerinden veya www.Trafik.gov.tr adresinden ulaşılabilecek Trafik Karnelerinde belirtilen soruları, öğrenciler seyahatleri süresince anne ve babalarının trafik kurallarına uygun davranışlarını değerlendirerek cevaplayacaklar.

Minik Trafik Polisleri velilerini;

- Sürücülere yol verip vermediği,

- Sürücünün Emniyet Kemeri takıp, takmadığı,

- Sürücünün seyir esnasında cep telefonu kullanıp, kullanmadığı,

- Hız kurallarına, Trafik Işıklarına uyup uymadığı konularında denetleyecek ve not verecekler.

Öğrenciler Trafik Karneleri ile birlikte kendi resimlerini  #TrafikKarnem  etiketi ile @trafikegm adresini de etiketleyerek Twitter üzerinden paylaşım yapacaklar. En çok beğeni alan 100 paylaşım, yapılan değerlendirmeler sonucunda 100 bisiklet ile ödüllendirilecek.

Sakarya Trafik Denetleme Eğitim Büroda görevli Polis Memuru Murat Ünal Trafik Karnelerini Erenler İlkokulu öğrencilerine vererek gerekli bilgilendirmede bulundu. Sürücü Seyahat karnelerini alan öğrencilerin neşeli tavırları görülmeye değerdi.

Erenler İlkokulu Müdürü Betül Karaca yaptığı değerlendirmede: “İçişleri Bakanlığımızın böylesine güzel Projeleri ve Donanımlı Trafik Eğitimcileri sayesinde çocuklarımız Trafik bilincini küçük yaşta öğreniyor. İnanıyorum ki ileriki hayatlarında da bunu yaşam felsefesi olarak benimseyeceklerdir. İl Emniyet Müdürlüğümüze ve proje paydaşı olan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.” dedi.

14 Haziran 2019 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce, “Çamdağı Barajı’nı inşa edeceğiz. İhale aşamasına gelen barajı yap-işlet-devret modeliyle şehre kazandıracağız” dedi
KUZEYE ALTERNATİF KAYNAK TRAFİK DEDEKTİFLERİNE EĞİTİM KOCAALİ YOLU ULAŞIMA KAPANDI! GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ İLE YARDIMLAR ARTACAK ‘İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ’ KAYA’NIN ACI GÜNÜ ‘TARIMI AYAĞA KALDIRABİLİRİZ’ HENDEK'TE AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara