TÜRK-İŞ’TEN BAŞKANLARA ÇAĞRI


Türk-İş Sakarya İl Temsilcisi Cemal Yaman, belediye başkanlarına çağrı yaptı; “Taşerondan kadroya geçen Çalışanların enflasyon farkını imkanlarımız dahilinde ödeyiniz.”

Türk-İş'e Bağlı Sakarya Şube Başkanları Adına Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza sesleniyorum.

Seçimler bitti. Şimdi hizmet zamanı. Hepinize Allah kolaylıklar versin. Ülkemizin önemli bir süreçten geçtiği ve ekonomik sıkıntıların had safhada olduğu bu dönemde işinizin kolay olmadığını biliyoruz. Belediyelerimizde sayıları küçümsenmeyecek bir işçi topluluğu çalışıyor.

Çalışan kardeşlerimizin büyük çoğunluğu taşeron olup 2018 yılında çıkartılan 696 KHK ile kadroya geçmişlerdir. Yine 2018 yılında yüksek hakem kurulu tarafından belirtilen sözleşme şartlarında 2020 yılının 6.ayına kadar çalışmalarına devam edeceklerdir. Bu kardeşlerimize ön görülen zam miktarı 6 ayda bir %4'tür. Kaldı ki 2018 yılında enflasyonun % 26'lara kadar çıkması bu arkadaşlarımızı alım gücünün yerle bir etmiştir. Yani enflasyon %26 ama kendilerine öngörülen rakam % 8'dir.

Sendikalar özellikle TÜRK-İŞ Bursa'da, İstanbul'da, Kocaeli'de seçilen belediye başkanlarımıza konuyu anlatmış ve aradaki enflasyon farkı işçilere 2019 yılında ödenmiştir. Şimdi bizde Sakarya'daki tüm belediye başkanlarımıza sesleniyoruz. Taşerondan kadroya geçen Çalışanların enflasyon farkını imkanlarımız dahilinde ödeyiniz. Yapılacak bu ödeme beldenize, belde de ikamet eden işçilere bir hizmet olduğunu biliniz ve bunu sizlerden kamuoyuna açıklama yaparak bekliyoruz.”

10 Haziran 2019 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ve Zabıta ekipleri şehirde sayıları gittikçe artan dilencilere yaptıkları uygulamalarla geçit vermiyor. Ekipler, ana cadde üzerinde, cami önlerinde, parklarda dilenen şahıslara yönelik uygulamalarını arttırdı
DİLENCİLERE GEÇİT YOK! 'MAAŞ ALAN ANNEYE NAFAKA VERİLMEZ!' ZABITALAR DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR SAPANCA'DA DERE KÖPÜRDÜ! SIKIŞAN KEDİYİ İTFAİYE EKİBİ KURTARDI SUÇ MAKİNESİ YAKAYI ELE VERDİ "TASARRUF ÇIKARMAKLA OLMAZ!" KOBİ’LERE DESTEK CAN SUYU NİTELİĞİNDE

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara