KÜTÜPHANE DEĞİL SERVET


Bağkur eski il müdürü Hikmet Cihan, Sakarya'da yaşadığı stüdyo dairesindeki 70 bini aşkın kitaptan oluşan dev kütüphanesine en büyük servet gözüyle bakıyor

KİTAPLAR ARASINDA HAYAT
Hemen her kitabını okumasa da malumat edinmek için araştırdığının altını çizen Hikmet Cihan’ın kütüphanesinin ihtiva ettiği kitaplar konusunda gazetemize geniş açıklamalarda bulundu. Yaşamının büyük bölümünü kitaplar arasında geçiren Kitaplarına servet gözüyle bakıyor.Hikmet Cihan’ın kütüphanesi ilimiz için de bir kazanç.

70 BİN KİTAP
Muhteva ve konu çeşitliliği bakımından “özel kütüphane” olarak bırakın ilimizi, ülkemizde dahi bir benzerinin bulunmasının kolay olmadığını belirten emekli müdür Hikmet Cihan, bu işi belli bir ideolojik amaçla yapmadığını, yaklaşık 70 bin kitaplık kütüphanesinde düşünce dünyasına mal olmuş eserlerin külliyatının tamamına yakınının mevcut olduğunu belirtti.

MİNYATÜR BİR GOOGLE
Cihan, bunlara 50-60 yıllık gazete kupürleri ve broşürleri de ilave ederek, kütüphanesini daha da zengin hale getirmiş. Edebiyat, sanat, felsefe, din kültürü, ekonomi, siyaset alanında yazılmış eserler dahil bu yönüyle minyatür bir “Google” havasını çağrıştıran bu dev kütüphane, bilinen yayın evlerinin akademik özellikler taşıyan eserlerinin tümünü ihtiva ediyor.

ARAŞTIRMACILARA KAYNAK
Kütüphanesinin, yararlanmak isteyenler için bulunmaz bir kaynak olduğunu söyleyen Hikmet Cihan, “Yılların birikimi ile kazanılan mutluluğu bir başka şeyle izah etmek zor” dedi.

23 Mayıs 2019 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara