SURİYE’YE 3 GÜNDE 3 TIR YARDIM


Sakarya İHH Ramazan ayı insani yardım çalışmaları kapsamında, Suriye’ye 3 günde 3 TIR insani yardım malzemesi göndererek, Sakaryalıların yardımlarını mazlumlara ulaştırdı.

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer, Suriye’de savaş başladığı günden itibaren bölgeye gönderdikleri insani yardım malzemesi yüklü TIR sayısının 269’a ulaştığını söyledi. Sezer; “Son günlerde Suriye’nin İdlib ilinin güneyi ile Hama ilinin batı kırsallarındaki sivil yerleşim yerlerine Beşar Esed rejimi ve destekçileri tarafından düzenlenen saldırılardan kaçarak Türkiye sınırına yakın bölgelere gelen siviller, zeytinliklerin olduğu arazilere sığındı. Zeytinliklere sığınan sivillere İHH tarafından konserve, bisküvi, bebek maması, temiz içme suyu ve ekmeğin bulunduğu acil yardım paketleri dağıtıldı.
Türkiye sınırındaki güvenli alanlara sığınan insan sayısı 100 bini aştı. Bu bölgelere gelen sivillere acil yardım paketi ulaştırdık. Birçok aile zeytinliklerin olduğu alanlara sığınıyor. Bu ailelerin en kısa sürede çadırlara yerleştirilmesi gerekiyor. Gıda, temizlik, giyim, barınma vb ihtiyaçlar yeni göç dalgaları ile daha çok artıyor. Bizler de elimizden geldiği kadarıyla mazlumlara yardım etmeye devam ediyoruz” dedi.

23 Mayıs 2019 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara