ÇOCUKLARIN MURAT AĞABEYİ FERİZLİ’DE


"Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi" kapsamında okullarda eğitim veren Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büroda görev yapan Polis Memuru Murat Ünal Ferizli’de öğrencilerle buluştu.

İlk olarak Ferizli Rüveyde Güneş İlkokulunda öğrencilere Trafik eğitimi veren Ünal; Eğitimde öğrencilerin trafik kurallarına uyma bilincini geliştirmek ve farkındalığı artırmak için okul servisi kuralları, karşıdan karşıya güvenli geçiş alanları, güvenli oyun alanları, bisiklet ve kaykay kullanma şekilleri, Trafik İşaretleri, Trafik kuralları ve Yaya Önceliği Bilincinin oluşması konusunda bilgiler verdi.
Temel trafik kurallarını eğlenceli ve eğitici bir yöntemle anlatan Ünal, daha sonra Ferizli Rüveyde Güneş Anaokulu ve Özel Eğitim Sınıfına teorik ve uygulamalı Trafik Eğitimi verdi. Anaokulu ve Özel Eğitim Öğrencileri Murat Ağabeyleri ile çok eğlendi.
Eğitim sonunda İlkokul, Anasınıfı ve Özel Eğitim öğrencilerine “Ailemin Trafik Polisi” kimlik kartları ve “Kırmızı Düdük” dağıtılarak Mini Trafik Polislerine görevleri verildi. Kimlik Kartlarını ve Düdükleri alan minik öğrencilerin sevinçleri ve Polis Ağabeyleri ile olan diyalogları görülmeye değerdi.
İçişleri Bakanlığımız tarafından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek bir kampanya yapılması kararlaştırılmıştır. Bu kapsamda Ferizli Şehit Hacı Uzun Ortaokulu ve İlkokulunda Yaya Önceliği Bilincinin oluşturulması için Ferizli İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla sürücü ve yayalara broşür dağıtılarak bilgilendirme yapıldı. Polis Memuru Murat Ünal ve Ferizli İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme personellerince koordine edilen etkinlikte öğrenciler pankartlarla sürücü ve yayaları uyardılar.

21 Mayıs 2019 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BELEDİYELER VE YETİŞMİŞ ELEMANLAR

 

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara