EKREM YÜCE'DEN SARIBIYIK'A DESTEK


SUBÜ 1’inci kuruluş yıldönümünü etkinliğinde Rektör Sarıbıyık’ın kampüs alanıyla ilgili “barutumuz yok” ifadesine Başkan Yüce’den “nişanı gösterip barutu dolduralım” ifadesiyle destek geldi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 1’inci Kuruluş Yıldönümünü üniversiteye ait Sapanca Park Otel’de verdiği iftar yemeği ile kutladı.

“NİŞANI GÖSTERİP BARUTU DOLDURALIM”
Üniversitenin 1’inci yıldönümünü tebrik eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem Yüce, Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın Konuşmasına atıfta bulunarak “Göndermelerin hepsini aldım. Barutu doldurmamız gerekiyormuş. Nişanı gördüğümüz zaman barut problem değildir. İnşallah nişanı gösterip barutu dolduralım. Üniversitemize kuruluşundan bugüne kadar gerekli destekler yapıldı. Bundan sonra da bu destekler artarak devam edecek. Çünkü gücün temeli bilgidir. Bilgi yoksa güçlü olmak mümkün değildir. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin bir özelliği var. Bu özellik Necip Fazıl Kısakürek üstadımızın bir sözünü bize yaşatacağını ifade ediyor. “Fikirler aksiyona dönüşmediği müddetçe hükümsüzdür” diyor üstat.  Üniversitemizin hedefi de bilgiyi beceri ile bütünleştirmek, yani fikirleri aksiyona dönüştürmek. Bu münasebetle elimizdeki imkânlarımızı bilgiyi beceriye dönüştürecek olan üniversitemiz için ne gerekiyorsa yapılacağını ifade ediyor, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

21 Mayıs 2019 , Salı

Haberin Fotoğrafları

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 21 Mayıs 2019 , Salı

Mutlu Duru

hep ehliyet liyakat denir .ahlak maneviyat da en büyük kriterdir. ama dava adamları bir yere gelir...içlerindeki insanları görmezler...kadro oluşurken maaşı dolgun kadrolara dışardan tanıdık aranır. Bünyeye yabancıdırlar. Bünyedeki deneyim yok sayılır. Kul hakkı demezler. Zaten gelenler uzun süre bir yerde çalışarak başarıya hizmet atmış deneyimli kişilerde değildir. Paralı kadrolara zıplar dururlar. dürüst deneyimli tecrübeli mert dava adamı da olsan ulaşamazsın. arkan olacak ..ağaya itaat edecek yanlıştada.yalakalıkta artı kriter.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BELEDİYELER VE YETİŞMİŞ ELEMANLAR

 

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara