BEBEK DOSTU AVM


Agora; etkinliklerin yanı sıra anneler ve bebekleri için alışveriş merkezi içerisinde sunduğu konforla ‘Bebek Dostu AVM’ unvanını aldı

Sağlık Bakanlığı tarafından Altın Bebek Dostu İl unvanını kazanan Sakarya’da İl Sağlık Müdürlüğünce düzenlenen “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları” programı kapsamında gerçekleştirilen organizasyonda Sakarya’nın bebek dostu kurum ve kuruluşları belirlendi. Vali Ahmet Hamdi Nayir, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Program Koordinatörü Melek Kılıç ve çok sayıda protokolün yanı sıra kurum yetkililerinin katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programın açılış konuşmasını yaparak 2006 yılında Bebek Dostu seçilen ve 2018 yılında yapılan ulusal değerlendirmeler sonucu Altın Bebek Dostu İl Unvanı alan Sakarya’daki çalışmalara dair bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü; “Ülkemizde ve İlimizde 0-6 ay arası sadece anne sütünün verilmesi oranında henüz istenilen düzeye gelinemedi. Bu anlamda hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik Dünya Sağlık Örgütü WHO, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF ve Sağlık Bakanlığımızın iş birliğinde anne sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı yürütülmektedir. Bu program kapsamında ülkemizin her yerinde olduğu gibi ilimizde de başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, halkımıza özel kuruluşlar ile kamu kurumları çalışanlarına yönelik farkındalık etkinlikleri düzenlenmektedir” açıklamasında bulundu. Protokolün konuşmasının ardından düzenlenen ödül töreni ile plaket ve sertifikalar sahiplerini buldu.

20 Mayıs 2019 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Başkan Işıksu, “Ekiplerimiz tüm mahallelerimizde çalışmalarını devam ettiriyor. Hemşehrilerimiz merak etmesin, tüm sözler yerine getirilecek.” dedi.
‘SÖZLER YERİNE GETİRİLECEK’ NAYİR HYUNDAİ FABRİKASINDA ASIRLIK KOVANLARLA BAL ÜRETİYOR VATANDAŞTAN İLGİNÇ TEPKİ! DİLENCİLERE GEÇİT YOK! 'MAAŞ ALAN ANNEYE NAFAKA VERİLMEZ!' ZABITALAR DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR SAPANCA'DA DERE KÖPÜRDÜ!

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DİLENCİLİK ÖNLENMEK İSTENİYORSA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara