KARASU SAHİLLERİ YAZA HAZIRLANIYOR


Karasu Kaymakamı Aziz Mercan başkanlığında yaz sezonu hazırlıkları koordinasyon kurulu toplantısı gerçekleştirildi

Kaymakamlıkta gerçekleştirilen toplantıda ilçenin yaz döneminde artan nüfusun talebini karşılayabilecek şekilde imkan ve olanakların seferber edilmesine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda, sahildeki geçici işgallere asla izin verilmeyeceği belirtildi. Toplantıya, Sakarya Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı İbrahim Bal, Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, Karasu Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Müftülüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Devlet Hastanesi Başhekimliği, SEDAŞ İşletme Baş Mühendisliği, Şoförler Odası ile Esnaf Odası temsilcileri katıldı.

TAKVİYE ZORUNLULUĞU
Kurum temsilcileriyle bir araya gelen Mercan, ilçede yaz sezonunun sorunsuz atlatılması için en üst seviyede önlemlerin alınacağını ifade etti. Hali hazırda 65 bin olan ilçe nüfusunun, yaz tatilinde ve uzun bayram tatillerinde 500 bine yaklaştığını vurgulayan Mercan, "65 bin kişilik bir nüfusun gerektirdiği kamu hizmetleri imkanının, 500 bin nüfusa ulaştığında belli noktalarda aksamalar olduğunu tespit etmekte ve görmekteyiz. Geçtiğimiz senelerde yaşadığımız tecrübeler, kamu hizmetlerinin yeniden planlanması ve belli noktalara takviyelerin yapılması zorunluluğunu ortaya koymuştur." dedi. 

19 Mayıs 2019 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BELEDİYELER VE YETİŞMİŞ ELEMANLAR

 

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara