‘ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ’


MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, "Anadolu topraklarının bereketine ve ülkesinin gücüne inanan bizler, bu memleketin evlatları olarak üretmeye ve büyümeye hep birlikte devam edeceğiz" dedi

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, "Biz birlikte olmanın gücüne inanarak yolumuza devam ediyoruz ve 'meselemiz Türkiye olsun.' diyoruz. MÜSİAD demek memleket sevdası demektir. Anadolu topraklarının bereketine ve ülkesinin gücüne inanan bizler bu memleketin evlatları olarak üretmeye ve büyümeye hep birlikte devam edeceğiz" dedi. Kaan, Erenler ilçesinde bir restoranda düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, iftar sofraları etrafında bir araya gelmenin Anadolu geleneğinde birçok güzelliği içinde barındırdığını söyledi. İftar sofralarının ramazanın bereketi olduğunu dile getiren Kaan, "Gençlerimiz de duysun, bu bizim kadim medeniyetimizin ve barış dini İslam'ın en önemli unsuru, geleneğidir. Oturulan sofranın değeri yenilen yemeklerle değil gönüllerin birliğiyle, muhabbetin hoşluğuyla ölçülüyor. MÜSİAD ailesi olarak Türkiye genelinde 87, dünya genelinde 94 ülkede ulaştığımız dostlarımızla dünyada örnek gösterilecek bir aileyiz. " ifadesini kullandı.

BİRLİKTELİĞİN GÜCÜ
İş dünyası olarak birçok fırtınaya, sarsıntıya rağmen yalnız kalmadıklarına inanarak yürüdüklerini belirten Kaan, şöyle devam etti: "Biz birlikte olmanın gücüne inanarak yolumuza devam ediyoruz ve 'meselemiz Türkiye olsun.' diyoruz. MÜSİAD demek memleket sevdası demektir. Anadolu topraklarının bereketine ve ülkesinin gücüne inanan bizler, bu memleketin evlatları olarak üretmeye ve büyümeye hep birlikte devam edeceğiz. Biraz kendimizi de yenilememiz, tazelememiz gerekiyor. Bu amaçla Olağanüstü Genel Kurul'da yönetim kadromuzu bir miktar değiştirdik. Bundan sonraki süreçte MÜSİAD olarak artık elimizi taşın altına her şekilde koymak için hazırlıklarımızı tamamlayıp yakında basın önünde bunları açıklayacağız." Kaan, MÜSİAD'ın siyasetten ekonomiye, bürokrasiden sanata, ticaretten sermayeye ve diplomasiye kadar dünyada danışma ve fikir edinme kurumu olduğunu ifade etti. Derneğin sermaye üstü veri merkezi haline geldiğini söyleyen Kaan, Genç MÜSİAD'ın altında oluşturulan MÜSİAD Enderun'un yakında faaliyete başlayacağını, devamında da MÜSİAD Akademi ve MÜSİAD Kadın'ın kurulacağını anlattı.

EKONOMİ İYİLEŞİYOR
Kaan, ekonomide iyileşmenin başladığını, bunun mart ve nisan ayı ihracat rakamlarında görüldüğünü belirterek şunları kaydetti: "Bunu biz bir başlangıç olarak görüyoruz. Hep birlikte bu işe sarılacağız ve ihracat rakamlarını daha yüksek seviyelere çıkaracağız. Çünkü hedefimiz Türkiye'yi dünyanın ilk 10 ekonomisi içine sokmaktır. Bu bakımdan zor zamanlardan da geçsek biz, 94, 97, 98, 2001, 2008 dünya krizlerinin hepsini atlattık, bunları da inşallah en yakın zamanda atlatacağız. Sakarya özellikle otomotiv sanayisinde çok ciddi paya sahip. İnşallah Karasu bölgesindeki yatırımlarla Sakarya'nın ihracatta Türkiye'nin ilk 5'i pozisyonuna geleceğini düşünüyorum. Buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum; artık konuşma zamanı değil, daha çok çalışacağız, bayram sonrasında memleketimiz, evlatlarımız ve nesillerimiz için her zamankinden çok çalışacağız." İftar programına Vali Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, ilçe belediye başkanları, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ve iş adamları katıldı.

19 Mayıs 2019 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BELEDİYELER VE YETİŞMİŞ ELEMANLAR

 

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara