HEM SANAYİ HEM TARIM GELİŞECEK


2. OSB Başkanı Şükrü Bodur, 3. OSB Başkanı Muzaffer Güneşoğlu ve beraberindekileri konuk eden Başkan Yüce, “Şehrin menfaatine çalışmaların yanındayız. Sanayimizle birlikte tarımda da Sakarya’yı hedeflediğimiz noktaya ulaştıracağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Hendek 2. OSB Başkanı Şükrü Bodur, Söğütlü 3. OSB Başkanı Muzaffer Güneşoğlu ve beraberindeki heyetleri ağırladı. Hayırlı olsun dilekleri dolayısıyla teşekkürlerini ileten Başkan Yüce, çevreye duyarlı sanayinin gelişmesine destek olacaklarını ifade etti.

İSTİHDAMA BÜYÜK KATKI
Başkan Yüce, “Sakarya bir tarım şehri olduğu kadar sanayi alanında da Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri olacak. Ancak bu noktada çevreye karşı duyarlılık gösterilmesi gerektiğinin altını çizmemiz gerekir. Sanayicilerimiz şehrimiz istihdam rakamlarına, ekonomik gelişimine büyük katkı sunuyor. Şehrin menfaatlerine olan tüm çalışmaların yanındayız. İnşallah gelişen sanayimizle birlikte tarımda da Sakarya’yı hedeflediğimiz noktaya ulaştıracağız” dedi.

17 Mayıs 2019 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 18 Mayıs 2019 , Cumartesi

Mükrim

Hem sanayii hemde tarım nasıl gelişecek.Hendek 2.Osb arazisi En verimli Köylülerin mağara ovası dediği sulak araziye kuruldu.O arazilerden Puna ortaköy ,Uzuncaorman,Yayalar.Beyköy,Hamitli köyü çiftçileri yararlanıyordu.Şimdi ne oldu.sanayi meyvelerini vermeye başladı.Fındık bahçeleri artık eski randımanı vermiyor.Sebze ve meyveler kuruyor.Böyle plansız mı sanayi olur.Ucuz ucuz köylülerin elinden tarlaları aldınız.Çocuklara istihdam sağlayacağız dediniz,Askeri ücretle çalıştırıyorsunuz.Kendi tarlasında günde 3-4 saat çalışan rahat geçiniyordu.Şimdi kendi tarlası üzerinde ki fabrikada günde 8 saat + mesai ile geçinemiyor.Bumu sizin sanayiiniz.Osb yi verimsiz topraklar üzerinde kursaydınız olmazmıydı.Ben sanayii ye karşı değilim.Tarımı öldüren sanayiye karşıyım.Dünya tarım savaşı veriyor.İsrail tarımı nasıl geliştirdi bize çölden tohum satıyor.Biz Ülke olarak en verimli Bursa ovasını, Sakarya ovasını Kocaeli bölgesininin verimli topraklarını sanayii uğruna bitirdik.Gelecek nesillere ne kaldı.Bizlere beddua edecekler.Sanayi olmalı tabiki fakat tarım bölgelerine değil.Çorak arazilere kurulsun.Çocuklar toprakla uğraşsın Bilgisayarda kendine bahçe yapmasın.Tavuğu kediyi gören çocuk korkuyor.Neden köy yaşantısını bitirdiler.İnsanın enerjisini en iyi toprak alır.Toprak kutsaldır diyoruz.Kendi ellerimizle katlediyoruz.Sanayinin üretmiş olduğu ilaçlar toprağımızı öldürdü.Herkes ot ilacı yaprak ilacı suni gübre atıyor tarlasına.Ne oldu sonuç kanser vakaları çoğaldı.Hastahaneler dolup taştı.Bilinçli tarım bilinçli sanayi diyorum.Hem sanayi ile tarım yan yana olmaz.Ayrılması gerekir.Fakat biz ülke olarak ileriye dönük plan yapmadığımız için canım tarım arazilerini katlediyoruz.Gelecek nesiller pazarda yerli ürün bulamıyacaklar.Adam pazara gidiyor domates organikmi diyor.Pazarcı da içinden küfür ediyor.Memlekette tarım arazisimi kaldı Antalyadan sera domatesi geliyor.Bana organikmi diye soruyor.Top gibi aynı boyda domatesmi olur.Hakiki domates yamuk olur.Mis gibi kokar.Ülke olarak zararın neresinden dönersek kardır.Sanayimizi de kuralım,geliştirelim Fakat tarım arazilerini öldürmeden ayrı ayrı bölgelerde yapalım.Adapazarı ovasına Toyota fab.ve yanında Toprak ilaç.Hendek osb.kimse kusura bakmasın ilaç fabrikasının mısır tarlalarının ortasında ne işi var.Otoban desen Hendeğin en güzel ormanları katledilerek yol yapıldı.Peygamberimiz SAV.efendimiz ne demiş mübarek kıyamet günü dahi elinizdeki fideyi dikin demiş.Bizler kendi kıyametimizi hazırlıyoruz.Kurt ile kuzu,ateşle barut nasıl yan yana olmaz ise sanayi ile tarım yan yana olmaz.Oluyor sonucunu da görüyoruz.Kanser vakaları yeni çıkan hastalık türleri .Artık ssk nın hastahaneleri yetmedi özel hastahaneler kuruldu.Onlarda yetişemedi şehir hastahaneleri kuruluyor.Neden bu hastalıklar çoğaldı tarımla sanayii yan yana kurdukları için.Öyleyse çorak araziler sanayi,verimli araziler tarıma bırakılsın.Herkes sağlıklı yaşasın.Güzel bir ramazan geçirmeniz dileği ile hayırlı günler dilerim .Saygılarımla.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ALLAH BÖYLE ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara