ANAR SANAT DOSTLARIYLA BİR ARAYA GELDİ


Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kültür Sanat etkinlikleri Sedat Anar ve ekibinin müzik dinletisi ile devam etti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kültür Sanat Etkinlikleri iki farklı programla devam etti. Kitap Sokağı’nda gerçekleştirilen ilk etkinlikte Santur Sanatçısı Sedat Anar ve ekibi ziyaretçilere müzik dolu bir akşam yaşattı

SEDAT ANAR KİMDİR?
Sedat Anar müziğe, sokak müzisyenliği yaparak başlamıştır.. bir tesadüf eseri santur enstrümanıyla tanışmıştır. Anar, santur enstrümanının ülkemizde yaygın olmayıp İran'da yaygın olan bir müzik aleti olması nedeniyle  Santur'u öğrenmek için İran'a seyahat etmiştir  Sedat Anar aldığı derslerin ardından kendine özgü bir üslup geliştirmiştir. Yurtdışı ve yurtiçinde çok sayıda konser veren, tiyatro oyunları, belgesel ve film müzikleri yapan Anar, bazı albümlerde beste ve aranjmanlarıyla da yer almıştır.

15 Mayıs 2019 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ALLAH BÖYLE ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara