ROBOT YARIŞMASI BAŞLIYOR!


Agora Alışveriş Merkezi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na özel 3.Ulusal Robot Yarışmasını düzenliyor

ROBOTLAR AGORA’DA BULUŞACAK
Türkiye’deki teknolojiye ilgi duyan birçok üniversite, lise ve ortaokul öğrencisi 18-19 Mayıs tarihlerinde robotları ile birlikte Agora AVM’ de buluşacak. Her yıl bir gün yapılan yarışma bu yıl yoğun katılım ve talep üzerine iki gün yapılacak. Ayrıca kategorilerin artırılması ile yarışma keyifli hale getiriliyor. Serbest Kategori, Mini Sumo, Çizgi İzleyen, Labirent Çözen ve Robotik Algoritma Yarışması etaplarında kıyasıya bir rekabete girecek olan yarışmacılar finalde muhteşem hediyelerin sahibi olacak.  18 Mayıs Cumartesi günü Türkiye’de ilk defa ilkokul öğrencilerine özel İlkokullar Arası Robotik Algoritma yarışması kategorisi ile başlayacak Agora 3. Ulusal Robot Yarışması 19 Mayıs Pazar günü diğer kategoriler ile devam edecek.

HEYECANLI BEKLEYİŞ
2016 ve 2018 yıllarında gerçekleştirilen Ulusal Robot Yarışması’nda; Süleyman Demirel Üniversitesi, Namık Kemal Ortaokulu, Karabük Üniversitesi, Erkan Avcı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve ASO Teknik Koleji, Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kastamonu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi gibi birçok okulun robot kulübü üyelerinin dereceye girdiği yarışmada bu yılın finalistleri merakla bekleniyor.

15 Mayıs 2019 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ALLAH BÖYLE ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara