MÜTEVELLİ HEYETİ TOPLANDI


Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı Mütevelli Heyeti 2019 yılı olağan toplantısı düzenlendi

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı Mütevelli Heyeti 2019 yılı olağan toplantısı  İlahiyat Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

ÖĞRENCİLERE BURS VE YARDIMLAR
Sakarya Müftüsü İhsan Açık’ın divan başkanlığını yaptığı toplantıda bir konuşma yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Vakıf Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı,  vakfa maddi destek sağlayan kişi ve kuruluşlara teşekkür etti ve öğrencilerin burs ve burs dışı maddi ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirtti. Vakıf olarak fakültede yapılan ilmî ve kültürel faaliyetlere ve öğrenci kulüplerinin etkinliklerine de destek sağladıklarını söyleyen Prof. Dr. Bostancı,  artık geleneksel hale gelen Arap ülkelerine dil eğitimi için öğrenci gönderme geleneğinin 2018 yılında da devam ettiğini ve yırt dışı Arapça Yaz kurslarının dokuzuncusunu da bu yıl düzenleyeceklerini ifade etti.

YURT DIŞINDA YAZ KURSU
Yaz döneminde Ürdün dışında Katar’da da Arapça Yaz Kursu düzenlemeyi planladıklarını belirten Dekan Bostancı, vakıf olarak değişim programı kapsamında Malezya, Katar, Ürdün, Fas, Almanya gibi ülkelere giden ilahiyat Fakültesi Öğrencilerine de destek sağladıklarını, ayrıca bu kapsamda kendi fakültelerine gelen yabancı öğrenciler için düzenlenen programlara da katkı verdiklerini belirtti.

İŞ BİRLİĞİ
Toplantıda bir konuşma yapan konuşan Sakarya Müftüsü İhsan Açık İlahiyat Fakültesi ile Müftülüklerin işbirliğinin önemine temas etti. Sakarya Müftüsü İhsan Açık, Sakarya Müftülüğünün ve İlçe Müftülüklerinin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da İlahiyat Fakültesi Vakfı’nın faaliyetlerine destek olacağını söyledi. Bazı ilçe müftüleri de vakfın faaliyetleri ile İlahiyat Fakültesi ile müftülüklerin ortak yapabilecekleri faaliyetler konusundaki görüşlerini ifade ettiler.

KATILANLAR
Toplantıya, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman Akkuş, Sakarya İl Müftüsü İhsan Açık, İlçe Müftüleri ve İlahiyat Fakültesi öğretim elemanları katıldı.

Toplantı Faaliyet ve denetleme raporları ile gelir-gider bilançosunun okunmasının ve yönetim kurulunun ibra edilmesinin ardından sona erdi.

12 Mayıs 2019 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Trafik dedektifleri projesi kapsamında, Arifiye Müftülüğüne bağlı yaz kuran kurslarına devam eden 439 öğrenciye, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro Görevlisi Polis Memuru Murat Ünal tarafından eğitim verildi
TRAFİK DEDEKTİFLERİNE EĞİTİM KOCAALİ YOLU ULAŞIMA KAPANDI! GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ İLE YARDIMLAR ARTACAK ‘İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ’ KAYA’NIN ACI GÜNÜ ‘TARIMI AYAĞA KALDIRABİLİRİZ’ HENDEK'TE AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE KENEVİR OPERASYONU!

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara