‘SERDİVAN ŞEHRİN GÖZBEBEĞİ’


Sakarya Gazeteciler Birliği’ni ağırlayan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ilçede 49 bin öğrencinin yaşadığını belirterek, “ Projelerimizle Serdivan’ı şehrin gözbebeği haline getirdik” dedi

ZİYARET ETTİLER
Sakarya Gazeteciler Birliği(SGB)31 Mart Yerel Seçimlerinde yeniden Serdivan Belediye Başkanı seçilen Yusuf Alemdar’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette SGB Başkanı Zeki Aydıntepe, MGF ve SGB Başkanvekili Müjdat Çetin, Anadolu Ajansı Bölge Müdürü ve SGB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Yalçıntaş, İHA Bölge Müdürü ve SGB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Çorbacı, Ekrem Ürdüç, Engin Arapoğlu, Ahmet Kaya ve SGB üyesi gazeteciler yer aldı.

BASININ DESTEĞİ
Serdivan’a yapılan hizmetlerde basın mensuplarının da büyük pay sahibi olduğunu dile getiren ve ziyaretlerinden ötürü Başkan Aydıntepe ile SGB yöneticilerine teşekkür eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “ Serdivan’a yaptığımız her hizmette desteğinizi arkamızda hissettik. Siz değerli basın mensuplarının güzel hizmete olan bu hassasiyetiniz için bir kez daha teşekkür ediyorum. Bundan önceki dönemlerde olduğu gibi önümüzdeki beş yıllık süreçte de ilçemizi vatandaşlarımızla birlikte yönetmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

CAZİBE MERKEZİ
İlçe sınırları içerisinde 49 bin öğrencinin yaşadığını ifade eden Başkan Alemdar, “Serdivan’ı hayata geçirdiğimiz projelerle cazibe merkezi  ve tercih edilen bir ilçe haline getirdik. İlçemiz şehrimizin gözbebeği oldu. Yeni dönemde de vizyon projelerle gelişimini sürdüren bir Serdivan olacak. Seçim öncesinde açıkladığımız projelerimizi hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

ÖZVERİLİ ÇALIŞMA
31 Mart yerel seçimlerinde ilçe teşkilatı ile birlikte özverili bir çalışmaya imza attıklarını ifade eden Alemdar, “Farklı dinamikleri olan hareketli bir ilçede yaşıyoruz. Seçimlerde sokak bazlı çalışmalar yaptık. Tüm seçmenlerimize ulaşmaya çalıştık. Seçim sonrasında da bu çalışmalarımız devam ediyor. 16 bin vatandaşımız sandığa gitmedi. Bu ciddi bir rakam, sebepleri araştırıyoruz. Bizden kaynaklanan bir sorun ise bunun çözümü için gerekli adımları atacağız” dedi.

‘RUHSAT VERMİYORUZ’
Serdivan sınırları içerisinde 72 metrekarenin altında konut yapılmasına izin vermediklerini söyleyen Başkan Alemdar, “ Bizim aile yapımıza göre 72 metrekarenin yani 2+1 bir konutun altında yaşam olmayacağı için izin vermiyoruz. Bununla ilgili meclis kararı aldık. Ticari alanda daha düşük metrekarelere ruhsat veriyoruz ancak yaşam alanlarına izin vermiyoruz. Tepkiler oluyor ancak ticari alanla konutu mukayese edemeyiz” diye konuştu. Başkan Alemdar meclis kararı ile ilçe sınırları içerisinde alkollü mekanlara yıllardır ruhsat vermediklerini de sözlerine ekledi.

‘MUTLULUK DUYARIZ’
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın başarılı çalışmalarını yakından takip ettiklerini dile getiren SGB Başkanı Zeki Aydıntepe, yeni dönemin Başkan Alemdar ve Serdivan’a hayırlı olmasını diledi. SGB Başkanı Aydıntepe, “ Sakarya basını olarak şehrimize yapılacak olan her güzel işin arkasında durmaktan mutluluk duyuyoruz. Serdivan’ın gelişmesine katkı sağlayacak her türlü projede SGB üyesi gazetecilerin yanınızda olacağınızdan emin olabilirsiniz” dedi

3 Mayıs 2019 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
SUBÜ Rektörü Sarıbıyık, 15 Temmuz’un nesiller boyu aktarılacak büyük bir ders olduğunu vurgulayarak “Vatanına, milletine, maddi-manevi değerlerine bağlı, aklını köleleştirmeyen, nitelikli nesiller yetiştirmek için her zamankinden daha çok çalışmalıyız” de
15 TEMMUZ DERSTİR SGB’DEN ‘ŞANLI DİRENİŞ’ MESAJI 15 TEMMUZ'DA ULAŞIM ÜCRETSİZ KUVVETLİ SAĞANAK UYARISI! MEYDANLARDAYIZ! COŞKUN’DAN 15 TEMMUZ MESAJI 15 TEMMUZ İKİNCİ KURTULUŞ DESTANIDIR UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DARBELER VE 15 TEMMUZ DİRENİŞİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara