BURASI SAKARYA, BURADA İŞ VAR


İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker başkanlığında, kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kurulun 2019 yılı 2. olağan Nisan ayı toplantısında, İlin istihdam verilerinin yanında 2019 yılında hayata geçirilen Milli İstihdam Seferberliğine ilişkin yeni istihdam teşvikleri değerlendirildi. Ayrıca, Demokrasi Meydanında 25-27 Nisan 2019 tarihleri arasında 3 gün süreyle düzenlenecek istihdam fuarı hazırlıkları görüşüldü. SAGİF Sakarya Girişimcilik ve İstihdam Fuarı, bu yılda 100 firma, 20 STK ve 5 bin kişilik açık işgücü ilanıyla işverenler ile iş arayan ve öğrencileri buluşturacak.

BİNLERCE KİŞİ
Toplantıda Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün 2019 yılı ilk 3 aylık faaliyetleri ile istihdamın korunması, geliştirilmesi ve artırılmasına yönelik faaliyetler değerlendirildi. Buna göre, 2019 yılının ilk 3 aylık dönemde İŞKUR aracılığıyla 4 bin 3 kişinin işe yerleştirilmiş olduğu bildirildi. Ayrıca, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesini ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasını amaçlayan İŞKUR un, mesleki eğitime ilişkin kurs ve programlarından yılın ilk üç ayında toplam 4.561 kişinin faydalandığı belirtildi.

SAGİF 2019
Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün organizasyonunu üstlendiği Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarının (SAGİF-2019), bu yıl 25-27 Nisan 2019 tarihleri 6.sı düzenlenecek. Geçen yıl 35 bin kişinin ziyaret ettiği istihdam fuarını bu yıl da çok sayıda kişinin ziyaret etmesi beklenmektedir. Fuar etkinliği işverenlere ihtiyaç duydukları işgücünün temin edilmesi yanında üniversite, milli eğitim ve sanayi iş birliğine de katkıda bulunmakta, öğrencilere staj ve mezuniyet sonrası istihdam imkânları hakkında fırsatlar sunuluyor.
Her yıl “İş-Sizi Arıyor” ana teması ile düzenlenen istihdam fuarının bu yılki ana teması, İstihdam Seferberliği kapsamında “Burası Sakarya Burada İş Var” olarak belirlendi. Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, iş arayanları SAGİF İstihdam Fuarına davet etti.
Sakarya Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, 2019 yılı yeni istihdam seferberliği teşvikleri ve İŞKUR’ un kurs ve program desteklerinin işgücü maliyetlerinin azaltılmasındaki önemini belirtti. Ayrıca, Sakarya Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, istihdam fuarına 100’e yakın firmanın katılacağını belirterek, iş arayanlara seslenerek “istihdam fuarında İş-Sizi bekliyor” çağrısında bulundu.

19 Nisan 2019 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
SUBÜ Rektörü Sarıbıyık, 15 Temmuz’un nesiller boyu aktarılacak büyük bir ders olduğunu vurgulayarak “Vatanına, milletine, maddi-manevi değerlerine bağlı, aklını köleleştirmeyen, nitelikli nesiller yetiştirmek için her zamankinden daha çok çalışmalıyız” de
15 TEMMUZ DERSTİR SGB’DEN ‘ŞANLI DİRENİŞ’ MESAJI 15 TEMMUZ'DA ULAŞIM ÜCRETSİZ KUVVETLİ SAĞANAK UYARISI! MEYDANLARDAYIZ! COŞKUN’DAN 15 TEMMUZ MESAJI 15 TEMMUZ İKİNCİ KURTULUŞ DESTANIDIR UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DARBELER VE 15 TEMMUZ DİRENİŞİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara