HİJYEN TIRI YOLA ÇIKTI


Sakarya İHH, Suriye’de zor şartlar altında kamplarda yaşayan mağdur ve mazlumlar için bir tır hijyen malzemesi gönderdi.

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer yaptığı açıklamada Sakarya’dan Suriye’ye 265. tırı uğurladıklarını ifade etti.  Sezer; “Suriye’deki savaş, vahim bir insani krize sebep oldu. Kimyasal silahlar ve bombalar hiç çekinmeden kullanıldı. Kadim şehirler yerle bir edildi; 500 binden fazla insan hayatını kaybetti. 5 milyondan fazla insan başka ülkelere sığındı. Halen 13.5 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor. 2.8 milyon kişi savaştan dolayı engelli olarak yaşıyor.”
“Sakarya’dan Suriye’ye uğurladığımız 265. yardım tırımız sabun, şampuan, çocuk ve hasta bezi, kadın pedi, bulaşık ve çamaşır deterjanı vb gibi ürünlerden oluşan hijyen malzemeleri içeriyor. Soğuk, açlık, yoksulluk ve hastalıklarla boğuşan kardeşlerimiz için gıda yardımlarımızın yanı sıra ihtiyaç duyulan eğitim, barınma, giyim ve temizlik konularında da destek sağlamaya devam ediyoruz” dediYardım yapmak, bağışta bulunmak isteyen hayırseverlere seslenen Sezer, “Orhan Camii yanındaki dernek merkezimize gelerek ya da ilçe temsilciliklerimiz aracılığıyla veya banka ya da internet yoluyla bizlere ulaştıracağınız bağışlarınızı istediğiniz ülke ve bölgede belirttiğiniz şartlarda değerlendirebiliriz” dedi.

19 Nisan 2019 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara