SAKARYA FESTİVALE HAZIR!


Sakarya XIV. Uluslararası Egemenlik Haftası Halk Oyunları Festivali 19-24 Nisan tarihleri arasında 9 ülkeden halk danslarının ekiplerinin katılımıyla yapılacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Haftası kutlamaları çerçevesinde bu yıl 14.sü düzenlenecek olan halk oyunları festivaline Azerbaycan, Arnavutluk, Makedonya, Bosna Hersek, Sırbistan, Rusya, Gagauzya, Kosova, Türkiye’den (Hatay, Ankara, Sakarya) halk dansları ekipleri katılacak. Festivale katılacak misafir ülke ekipleri 19 Nisan Cuma günü Sakarya’da olacak. Halk Oyunları Festivali etkinlikleri 20 Nisan Cumartesi günü festival açılışı ve kortej yürüyüşü ile başlayacak.
Nuri Bayar Ortaokulu önünde saat 15’de toplanacak ekipler ve öğrenciler Çark Caddesi güzergahından Adapazarı Belediyesi önüne kadar yürüyecek. Saat 16.00’da misafir ülke ekipleri Adapazarı Belediyesi önünde Halk Dansları Gösterisi sunacak. 21 Nisan Pazar günü Agora Alışveriş Merkezi ve Arifiye Belediyesi Kültür Merkezinde halk dansları gösterileriyle devam edecek festivalde misafir ekipler, 22 Nisan Pazartesi Günü Sakarya Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adapazarı Belediye Başkanına delegasyon ziyaretlerini gerçekleştirecek.
Atatürk Spor Salonundaki 23 Nisan Salı Günü bayram kutlamasının ardından aynı günün akşamı Saat 19.00’da Adapazarı Atatürk Spor Salonunda tüm ülke ekiplerinin katılımıyla Halk Oyunları Festivali gala gösterisi yarışması yapılacak. Şehrimizde büyük coşku yaratan Halk Oyunları Festivali 24 Nisan Çarşamba Günü sona erecek.

16 Nisan 2019 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara