GÜNDEM İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ


Sakarya için katma değer oluşturmak üzere kurulan Sakarya Sinerji Grubu’nun aylık toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde Reisoğlu Restoran’da gerçekleştirdi

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ile Kosova Üniversitesi akademisyenleri, SATSO Yönetim Kurulu Başkan A. Akgün Altuğ’un da katıldığı Sakarya Sinerji Grubu toplantısında özellikle İstihdam Seferberliği 2019 programı ile ilgili görüş alışverişinde bulunularak, SAGİF Fuarı hakkında değerlendirmeler yapıldı.

BAŞARI DİLEĞİ
Vali Nayir; “Üniversitelerimizden kamu kurum-kuruluşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımızdan iş adamlarımıza kadar geniş bir yelpazeyi ilgilendiren herkesi bu masa etrafında toplayabilmek büyük bir başarıdır. Bu mutlaka bir iradenin ve kararlılığın sonucu olarak bugüne kadar sürdürülebilmiş, her geçen gün de alanını genişletiyor. Demek ki ihtiyaç duyuldukça belki bu salonun bile artık yeterli gelmeyecektir. Bu grubun içerisinde yer alan tüm arkadaşlarımıza yapmış oldukları çalışmalarda başarılar diliyorum. Güzel örneklerin paylaşılmaya ihtiyacı olduğunu, bu güzel örneklerin geleceğe ait ümidimizi, heyecanımızı ve şevkimizi artıracak hususları içerdiğine inanıyorum” dedi.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ
SATSO Başkanı Altuğ ise İstihdam Seferberliği 2019 çalışmaları hakkında bilgi verdi. Altuğ “Burası Türkiye Burada İş Var sloganı ile başlatılan ve tüm ülke genelinde yayılan çalışmalar kapsamında il genelinde İş- Kur SGK işbirliği ile programın faydaları konusunda faaliyetler yürütüyoruz. Biz de diyoruz ki; ‘Burası Sakarya Burada İş Var’. 25-27 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan ve iş arayanlar ile işverenlerin buluşturulduğu Sakarya Ar-Ge, Girişimcilik ve İnsan Kaynakları istihdam fuarının bu yılki ana teması, İstihdam Seferberliği kapsamında “Burası Sakarya Burada İş Var” olarak planladık. SAGİF İstihdam Fuarı’na bu yıl yaklaşık 100 firma ile 20’ ye yakın sivil toplum kuruluşu ile kamu kurumunun katılmasını hedefliyoruz.”

DAVET ETTİ
Altuğ; “Bu fuar hem iş arayana hem de eleman ihtiyacı olan firmalara büyük bir destek sağlıyor. İstihdam Seferberliği ile de SAGİF fuarından daha fazla firmanın faydalanacağına inanıyoruz. İşverenlerimizi ve iş arayanları üretime, ihracata ve istihdama destek olmaları bakımından fuara katılmaya teşvik ve desteklerden yararlanarak iş imkânlarını değerlendirmeye davet ediyoruz” dedi.

DEĞERLENDİRMELER
Kur İl Müdürü Tekin Kaya da İstihdam Seferberliği 2019 teşvik programı ve SAGİF Fuarı hakkında Sakarya Sinerji Grubu üyelerine bilgi verdi. Kurumlar arası işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla belirli aralıklarla toplantılar düzenleyen grup üyeleri, alanlarında yapılan faaliyetlere ilişkin bilgiler verirken, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) proje ve faaliyetleri ile KOSGEB teşvik ve desteklerine dair gelişmeler de paylaşıldı.

13 Nisan 2019 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara