SAÜEAH'TA İLK BÖBREK NAKLİ GERÇEKLEŞTİ


Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (SAÜEAH) ilk böbrek nakli gerçekleşti

SAĞLIĞINA KAVUŞTU
İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hamad Dheir ve ekibi tarafından böbrek nakli bekleyen 21 yaşındaki genç hasta, babasının böbreğiyle sağlığına kavuştu.

ÖĞÜTLÜ'DEN ZİYARET
İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü de Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (SAÜEAH) gerçekleştirilen ameliyatta sağlığına kavuşan genci ziyaret etti. Sakarya'da hem ilk böbrek nakli hem de canlıdan canlıya ilk organ naklinin gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Öğütlü, nakil gerçekleştirilen genç ve babası ile sohbet etti.

"SAÜEAH UMUT OLACAKTIR"
Öğütlü, SAÜEAH'ta karaciğer nakillerinden sonra böbrek naklinin de yapıldığını belirterek, "Böbrek Nakli Polikliniği, 2013 yılında Prof. Dr. Savaş Sipahi tarafından başlatıldı. Bu sayede böbrek nakil hastalarımızın hastanede takip ve tedavi işlemleri yapıldı. Böbrek naklinin ilk temelleri o zaman atıldı. 2016 yılında Doç. Dr. Hamad Dheir'in ekibe katılmasıyla böbrek nakli çalışmaları hız kazandı ve bugün bu noktalara gelindi. Emek veren tüm hekimlerimizi kutluyor, teşekkür ediyorum. Başarılı bir nakil gerçekleştirildi, bundan sonra SAÜEAH böbrek bekleyen hastalar için umut olacaktır." ifadelerini kullandı.

9 Nisan 2019 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

MOBİLYADA O FIRSATI YAKALAMAK

 

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara