“AİLEMİN TRAFİK POLİSLERİ” ARTIYOR


Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube personelince, Serdivan Vilayetler Birliği Anaokulu bahçesinde oluşturulan trafik uygulama alanında öğrencilere trafik eğitimi verildi.

Polis Memuru Murat Ünal tarafından verilen trafik eğitiminde çocuklar kırmızı ışıkta duruyor, yeşilde geçiyor, yayalara yol veriyor. Böylece çocukların trafik bilinci oluşuyor. Çocuklar da bunu yaparken hem eğleniyor hem öğreniyor. Çocukların trafik parkurunda eğitim alırken neşeli tavırları dikkat çekti. Birçok minik öğrencinin eğitim esnasında ailesinin trafik kurallarına uymadıklarını şikayet etmeleri Trafik Polislerini gülümsetti.
Okul bahçesinde kurulan parkurda verilen trafik Eğitimleri sonrasında miniklere İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya imzalı “Ailemin Trafik Polisiyim” kimlik kartları ve kırmızı düdük dağıtıldı. Çocuklara Ailelerinin Trafik kurallarına uymalarının denetlemeleri görevleri verildi.
Vilayetler Birliği Anaokulu Müdürü Seyhan Kalabalık; “Trafik bilinci ve toplumsal farkındalık oluşturmak için böyle eğitimler çok önemlidir. Çocuklarımıza küçük yaşta yerleştireceğimiz Trafik bilinci ve Trafik adabı sayesinde onların ebeveynlerinin hatalarını kontrol etmelerini ve yapacakları uyarılarla onların da dikkatlerini çekmeleri sağlanacaktır. Proje paydaşları olan Sakarya İl Emniyet Müdürlüğümüze ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.” dedi.

26 Mart 2019 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BELEDİYELER VE YETİŞMİŞ ELEMANLAR

 

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara