NURETTİN TEPE İLKOKULU’NDA KUTLAMA


Dünya Su Günü, Erenler Nurettin Tepe İlkokulu tarafından, Erenler Anaokulu ve Erenler İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün katkılarıyla kutlandı.

Programa katılan davetliler etkinlik öncesi öğrenciler tarafından suyun önemini anlatan görsellerle karşılandı. Öğrenciler tarafından günün anlamına yönelik yapılan eserlerin bulunduğu stantlar büyük ilgi çekti.
Dünya Su Günü programının açılış konuşmasını yapan Nurettin Tepe İlkokulu Müdürü Süfyan Bilgiç, suyun insan için önemine vurgu yaparak, etkinliğin hazırlanmasında emek veren öğrenmen arkadaşlarına ve katkıda bulunan Erenler Anaokulu ve Erenler İlçe Sağlık Müdürlüğüne teşekkür etti.
Kaymakam Salih Karabulut ise dünyanın dörtte üçünün su olduğunu ancak içilebilir su miktarının ise yüzde birlere düştüğünü ifade ederek bilinçli su tüketimine dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Atıksu Arıtmalar Şube Müdürü Murat İkinci, su kullanımı ve tüketimi konusunda mevcut kaynakların verimli kullanımı konusunda sunum gerçekleştirdi.
Konuşmaların ardından Nurettin Tepe İlkokulu Öğrencileri ve Erenler Anaokulu öğrencileri tarafından Dünya Su Günüyle ilgili hazırlanan gösteriler beğeniyle izlendi. Nurettin Tepe İlkokulu ve Erenler Anaokulu Öğrencilerinin birlikte seslendirdikleri ‘Su Çocukların’ şarkısı programın coşkusunu arttırdı.
Etkinliğe Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, ilçe protokolü, eğitimciler, öğrenciler ve veliler katıldı.

26 Mart 2019 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BELEDİYELER VE YETİŞMİŞ ELEMANLAR

 

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara