SERDİVAN’A YENİ BİR KİMLİK


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Çark Deresi çevresinde başlayan 3. etap projesi ile “seyir terasları projesinin” aktif yeşil alanlar noktasında Serdivan’a yeni bir kimlik kazandıracağını söyledi.

YENİ SOSYAL ALANLAR
Yeni döneme damga vuracak projelerle seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Başkan Alemdar, “2009’dan bugüne Serdivanımızın geleceği için; eğitimden sağlığa, sosyal yaşamdan ticari hayata kadar her alanda yatırımlar gerçekleştirdik. İnşallah bu hizmetlerimizin üzerine yeni projeler ekleyerek, hemşehrilerimizi yeni sosyal alanlarla buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

ŞEHRİN İNCİSİ
Çalışmaları start alan ve hız kesmeden devam eden Çark Deresi Kenarı 3. Etap Projesi’nin tamamlanmasıyla birlikte; şehrin can damarlarından birisi olan Çark Dersi etrafını estetik bir görünüme kavuşturacaklarını ve böylece aksı işlevsel hale getireceklerini ifade eden Alemdar, “Çark Deresi çevresinde başlattığımız dönüşüm projemizle 32 Evler Mahallemize kadar kesintisiz bir hat oluşturacağız. Bisiklet ve yürüyüş yollarının yanı sıra çocuk oyun grupları ve dinlenme alanlarıyla bölgeyi sosyal anlamda işlevsel hale getirirken, peyzaj uygulamalarımızla da şehrimizin incisi Çark Deresi etrafına estetik bir görünüm kazandıracağız.” diye konuştu.

SEYİR TERASLARI
Seyir Terasları Projesi’yle; Serdivan’dan şehrin manzarasına yeni pencereler açmak istediklerine değinen Başkan Alemdar, “Hemşehrilerimizin görsel anlamda seyir zevki alabileceği, Serdivan’a ve Sapanca Gölü’ne hakim noktalarda seyir terasları oluşturacağız.” ifadelerini kullandı.

HIZ KESMEDEN DEVAM
Çalışmaların; Serdivan’ın estetik güzelliğine katkı sağlayacağı gibi turizm noktasında, şehir dışından gelecek olan misafirleri de ağırlayacak donanımda hazırlandığını vurgulayan Alemdar, “Yeni projelerimizle birlikte Serdivan için, Serdivanlılar için hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

25 Mart 2019 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ŞEHİT MURSİ’YE GIYABİ CENAZE NAMAZI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara