ADAPAZARI BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA


Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, “Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi” ile ilgili yapılan eleştirilere cevap verdi.

Sezer açıklamasında şöyle konuştu;24.03.2019 tarihinde çeşitli yayın organlarında Adapazarı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’ndeki hayvanların açlıktan ve bakımsızlıktan ötürü öldüğü şeklinde gerçeği yansıtmayan asılsız haberler yer almıştır.
Haber üzerine yapılan araştırmalar sonucunda; Belediye veterineri tarafından gerçekleştirilen otopsi ile bahsi geçen köpeklerin açlıktan ve bakımsızlıktan değil, doğal sebeplerden dolayı yaşamlarını yitirdiği anlaşılmıştır. Görevlilerimiz tarafından günlük kontrolleri eksiksiz bir şekilde yapılan bakımevinde, her türlü bulaşıcı salgın hastalıklara ve diğer olumsuzluklara karşı tüm tedbirler alınmaktadır.
Ayrıca bilinmelidir ki; Belediyemize ait bakımevinde hasta, düşkün ve sahipsiz hayvanlar da toplanarak tedavi amaçlı barındırılmaktadır. Dolayısıyla dönem dönem hastalıktan ve güçten düşmüş olan hayvanlar veteriner hekimlerimiz tarafından yapılan tüm tedavilere cevap veremeyerek yaşamlarını yitirebilmektedir.
İlgili kurumlarca sürekli denetlenen Geçici Sokak Hayvanları Bakımevimiz, söz konusu haberlerin maksatlı ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmek adına hedefe konulmak istendiği çok açıktır.Kamuoyuna saygı ile duyrulur.”

25 Mart 2019 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Rıdvan Sezer

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BELEDİYELER VE YETİŞMİŞ ELEMANLAR

 

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara