YENİGÜN SAKİNLERİ SAĞLIK OCAĞI İSTİYOR


Adapazarı Yenigün Mahallesi’nde Cuma namazı çıkışında toplanan cemaat ve mahalle sakinleri mahallerinde sağlık ocağı bulunmamasından yakınarak yetkilileri göreve çağırdı

Adapazarı’nın 17 bin nüfuslu Yenigün Mahallesi’nde sağlık ocağı bulunmaması mahalle halkının tepkisi çekiyor. Mahallede belediyeye ait boş bir arsa bulunmasına rağmen sağlık ocağı için Çukurahmediye Mahallesi’ne gitmek zorunda kaldıklarını söyleyen mahalle halkı soruna çözüm üretilmesini istiyor. Yenigün Mahallesi Muhtar Adayı İhsan Çelik, seçilmesi durumunda Büyükşehir Belediyesi ile konu hakkında görüşeceğini belirtti. Dört dönüme yakın yerleri olduğunu söyleyen ve yetkililere seslenen Çelik, sağlık ocağının yapılması durumunda devlet hastanelerindeki yoğunluğun da düşeceğini söyledi.

‘KOMŞULARIMA YALVARIYORUM’
Toplanılan alanda hasta olan bir mahalle sakini serzenişte bulundu. “On senedir burada oturuyorum ve on senedir insanlara, komşularıma beni hastaneye, sağlık ocağına götürmeleri için yalvarıyorum. Ben artık her mahalle de olduğu gibi kendi mahallemdeki sağlık ocağına gitmek istiyorum” dedi. Mahallelilerin açıklaması sırasında toplanılan alana gelen belediye temizlik aracına tepki gösteren mahalle sakinleri, “Yıllardır bu mahalleye temizlik aracı gelmiyor. Daha yeni mi aklınıza geldik? Her yer toz duman” şeklinde de tepki gösterdi. Muhtar Adayı İhsan Çelik, “Mahallede dört yol ağızları bulunmasına rağmen bir tane bile set yok. Daha önce muhtara çok kez gitmeme rağmen setler yapılmadı” dedi. Hız yapan arabalardan dolayı mahallede bulunan evlerin ve caminin toza bulandığını söyleyen Çelik, altyapının da iyi olmadığını belirtti. 

24 Mart 2019 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

UNUTULMAZ BİR VALİ; MUSTAFA BÜYÜK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara