FUARA DAMGA VURAN ÖDÜL SGM’NİN


Büyükşehir Belediyesi Adapazarı SGM Robotik Kulübü öğrencileri FLL JR fuar etkinliğine katılarak “Yepyeni Bir Tasarım Yapan Mucitler Ödülüne” layık görüldü.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Adapazarı Sosyal Gelişim Merkezi Robotik Kulübü öğrencileri yeni bir başarıya daha imza attı. Öğrencilerin katıldığı First Lego League Junior (FLL JR) fuar etkinliğinde anlamlı bir ödülle döndüler. Bilim Kahramanları Derneği tarafından ilkokul çağındaki öğrencileri bilime yönlendirmek, bilimsel düşünme becerilerini geliştirebilmek amacıyla her yıl düzenledikleri FLL JR fuar etkinliğinin bu yılki teması “Ay’da Yaşam” oldu. Minik öğrenciler Ay ortamında nasıl yaşanılabilir ve gerekli kaynaklarını nasıl oluşturabilirler üzerinde düşünerek çözüm ürettiler. Yarışma da yapılan sunum çerçevesinde “Yepyeni Bir Tasarım Yapan Mucitler Ödülüne” layık görüldüler.

YARINLARA HAZIRLAMAK
Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu fuar sonrası yaptığı açıklamada “Çocuk Kulüplerimizde yürüttüğümüz çalışmalarımızın amacı çocuklarımızı yarınlara hazırlayabilmek. Bu kapsamda yaptığımız çalışmaların sonuçlarını bu şekilde görmek de bizleri ayrıca mutlu etmektedir. Fuara katılan öğrencilerimizi, ailelerini ve eğitmenlerimizi başarılarından dolayı kutluyorum. İnşallah daha nice böyle güzel etkinliklere katılarak çocuklarımızın başarılarını sergilemeye devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.

24 Mart 2019 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ŞEHİT MURSİ’YE GIYABİ CENAZE NAMAZI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara