YAVUZ AKADEMİNİN MİSAFİRİ


Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’ne misafir olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Akademi’nin faaliyetleri hakkında Başkan Alemdar’dan bilgi aldı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ve Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Haldızoğlu ile birlikte Serdivan’daki esnafları ziyaret etti. AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken’in de yer aldığı ziyaretlerde dükkan sahipleri ve çalışanlarla sohbet eden Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, vatandaşlardan gelen talep ve önerileri de Başkan Alemdar ile birlikte, yerinde değerlendirdi.

CADDELERİMİZİN VİTRİNİ
Esnaf ve sanatkarların; toplumun yapı taşlarından biri olduğunu belirten Başkan Yusuf Alemdar, “Esnaflarımız bizim cadde ve sokaklarımızın vitrini. Serdivanımıza gelen vatandaşlarımızı ilk tanıyan ve hürmette kusur etmeden onları ağırlayarak misafirperverlik örneği sergileyen önemli dinamiklerimizden bir tanesi. Serdivan’da esnaflarımız ve 7’den 70’e tüm hemşehrilerimizle birlikte, katılımcı belediyecilik anlayışına örnek hizmetler üretiyoruz.” dedi.
Ziyaretlerin ardından Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’ne misafir olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Akademi’nin faaliyetleri hakkında Başkan Alemdar’dan bilgi aldı.

KÜLTÜR VE SANATTA TÜRKİYE’YE ÖRNEK
2012 yılında hizmet vermeye başlayan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin 7 yılda 28 bin 230 katılımcıya eğitim verdiğini belirten Yusuf Alemdar, “Akademimiz icra etmiş olduğu çalışmalarla, kültür ve sanat alanında Türkiye’ye örnek faaliyetler ortaya koyuyor. 7/24 açık kütüphanesi, çocuk akademisi, sanat atölyeleri ve uluslararası felsefe konferanslarıyla; felsefe, bilim, kültür ve sanat alanında tüm vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Eğitimlere başladığı günden bugüne; Simon Critchley ve Ziyaüddin Serdar gibi dünyaca ünlü filozofların Türkiye’de ilk kez katılımcılarla buluşturulmasının yanı sıra 239 fikir ve sanat semineri gerçekleştirdik.” diye konuştu.
Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi bünyesindeki çalışmaların kültür ve sanat hayatına katkı sağladığını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Akademi kütüphanesinde ders çalışan öğrencilerle de sohbet ederek başarılar diledi.

24 Mart 2019 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

UNUTULMAZ BİR VALİ; MUSTAFA BÜYÜK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara