ÖĞÜTLÜ ATT’LER HAFTASINI KUTLADI


İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) ve Teknikerleri (Paramedik) Haftası nedeniyle Erenler 1 Nolu 112 İstasyonunu ziyaret etti

İstasyonda görev yapan personelle bir araya gelen Öğütlü, 112 Acil Yardım Hizmetinin önemine vurgu yaparak, bu bölümde görev yapan personelin görevi gereği birçok olumsuz durumla karşılaştığını dile getirdi. Öğütlü “Çok önemli, kutsal bir görevi yerine getiriyorsunuz. Ancak bazen insanları hayatta tutmak için zamanla yarıştığınız anlarda hiç olmaması gereken, beklenmedik olumsuz davranışlarla karşılaşıyorsunuz. Çünkü bizim işimiz insan. Yardıma ihtiyacı olan dil, din, ırk ayrımı yapmadan kimseyi ayırmadan her insana hizmet ediyoruz. Trafikte yol vermeyen araçlar veya gereksiz ihbarlarla 112 ekiplerinin meşgul edilmesi gibi nedenlerle bazen bir iki dakika bir vakaya geç kaldığınızda olay yerine varınca tepkiyle karşılanıyorsunuz. Veya alkollü bir kazazedeye yardım ederken hakaretler, fiziksel saldırılar yaşaya biliyorsunuz. Sizlerin nasıl özveriyle çalıştığını hepimiz biliyoruz. 112 personeli olmak gerçekten ciddi bir sabır ve özveri istiyor. Sizin nezdinizde tüm Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerimizin ve 112 personelimiz haftasını kutluyor ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

24 Mart 2019 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ŞEHİT MURSİ’YE GIYABİ CENAZE NAMAZI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara