ARSLAN’DAN GÖVDE GÖSTERİSİ


İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Dr. Aydoğan Arslan, Şeker Mahallesi’nde gerçekleştirdikleri programda adeta gövde gösterisi yaptı

MÜJDEYİ VERDİ
İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Dr. Aydoğan Arslan, Şeker Mahalle’si sakinleri ile bir araya geldi. Arslan’ın katıldığı programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Meşaleler ve alkışlarla karşılanan Arslan, gerçekleştirdiği programda vatandaşların gönlünü fethetti. Programda vatandaşlara seslenen Arslan, 20 yıl içerisinde hizmet konusunda eksik bırakılan birçok nokta olduğuna vurgu yaptı. Adapazarıspor’u uluslararası bir spor kulübü haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Arslan, ayrıca mahalleli gençlerin en büyük isteklerinden biri olan Şeker İdman Yurdu’nu tekrar açacaklarını müjdeledi.

TRAFİK VE ALT YAPI
Eksik bırakılan birçok nokta için çözüm odaklı projelerinin hazır olduğunu ifade eden Dr. Arslan, “20 yılda eksik bırakılan birçok nokta oldu. Bu şehrin hasarlı binalar sorununun yanı sıra çözülmeyen trafik ve altyapı sorunu var. Yaya kaldırımlarının defalarca yenilenmesine ve yolların kazılıp tekrardan yapılmasına rağmen biz hala yaya kaldırımı ve yollardan yürüyemiyoruz. Bizim eksik kalan ötelenen bütün sorunlar için projelerimiz hazır. Ortak bir çalışma sergileyelim diyoruz; muhtarlarla, STK’lar ve mahalleli ile. Çünkü derdi çeken sizsiniz en iyi siz bilirsiniz. Adapazarı çok vakit kaybetti, 20 yılımız boşa gitti” dedi.

ADAPAZARISPOR
Adapazarıspor’u uluslararası bir spor kulübü haline getirmeyi hedeflediklerini açıklayan Arslan, “Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız ve her kesim için birçok projelerimiz var. Adapazarıspor’u uluslararası bir spor kulübü haline getirmeyi hedefliyoruz bireysel branşlarda da yapılanmaya gideceğiz. Biz Adapazarıspor’u, Sakaryaspor’a rakip olsun istemiyoruz. Ama Adapazarıspor’u bireysel branşlarda bırakın Türkiye’yi, Dünya çapında ismini duyurabiliriz, sadece ve sadece birkaç oynamayla. Örnek olarak; Dünya şampiyonu halterci, okçu, güreşçi ve judocumuz var. Biz şampiyonlarımıza başka bir takımın sahip çıkmasını bekliyoruz. Adapazarı’nın yetiştirdiği bir değere sahip çıkmamaya utanmıyor muyuz? Bütün çocuklarımıza sahip çıkalım, gençlerimizin de önünü açalım. Gençlerimiz benden Şeker İdman Yurdu’nu tekrar yarışan bir takım haline getirmemi istiyor. İnşaallah gençlerimizin isteğini gerçekleştirmek nasip olur. Üstelik oradan da iyi sporcular yetiştirip Sakaryaspor’a takviye yapacağız” diye konuştu.

ALZHEİMER MERKEZİ
Şehre Alzheimer merkezi kazandırma hedeflerinin de bulunduğunu söyleyen İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Aydoğan Arslan, “Bu şehrin bir kimliği, mimarisinin karakteri olsun istiyoruz. Standart bir yerden farkındalığımız yok, bu farkındalığı ortaya koymamız lazım. Sosyal hayata önem vermemiz lazım. Alzheimer merkezi yapalım diyoruz, Türkiye’de 2 tane var ve Allah nasip ederse 3’üncüsünü ben Adapazarı’na yapacağım. Ben bunu ilk açıkladığımda birçok insan Uzun Çarşı’da, Çark Caddesi’nde boynuma sarılarak Allah razı olsun inşallah yaparsınız dediler. Hastası olanların böyle bir hassasiyeti var” şeklinde konuştu.

TİCARET MERKEZİ
Doğu Marmara’da ki ticarette Adapazarı’nı merkez haline getireceklerini ve bunun için hazırlıkları olduğunu açıklayan Dr. Aydoğan Arslan, “Bunların yanında tarıma, ticarete önem vermemiz gerekiyor. Adapazarı’nın adı zaten ticaretten geliyor. Ada ve pazarı yani ticaretin yapıldığı ada. Biz ticaretle yoğrulmuş bir şehiriz, bütün Dünya’ya örnek olduğumuz bir sistemimiz varmış ama şimdi yok maalesef. Ama bunu tekrardan canlandırmamız lazım. Bu şehri yine ticaretin Doğu Marmara’da ki merkezi haline getirmemiz lazım. İnşallah biz bunu da yerine getireceğiz. Bunun için projelerimiz var. Esnafımızla, ticaret erbabımız ilke bunu başaracağız” ifadelerini kullandı.

23 Mart 2019 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BELEDİYELER VE YETİŞMİŞ ELEMANLAR

 

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara