‘YAŞLILAR HÜRMET MAKAMIMIZ’


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti İlçe Başkanı Burak Erken ile birlikte Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle düzenlenen programda vatandaşlarla bir araya geldi

Program öncesi masaları tek tek gezen ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Alemdar, “Bizim kültürümüzde yaşlanmak bilgelikle eşdeğerdir. Bu nedenle yaşlılarımızın elini öper, başımıza koyarız. Çünkü onlar bizim hürmet makamımızdır. Tecrübeleriyle yolumuzu aydınlatır, bize rehberlik eder.” dedi.

MAHALLE GÖNÜLLÜLERİ
Yaşlıların sosyal ve kültürel hayatı zenginleştiren en güzel varlıklar olduğunun altını çizen Alemdar, “Serdivan Belediyesi olarak; 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın katılımı ve onların beklentileri doğrultusunda hizmetler üretiyoruz. 2016 yılında hayata geçirdiğimiz mahalle gönüllüleri uygulamamızla; geleneklerimizden gelen, çocukluğumuzdan aklımızda kalan mahalleli kültürünü ve yardımlaşma erdemini tekrar yeşertmek ve yaşatmak gayesiyle 832 ailemizi ziyaret ederek, gönül yapmaya, gönüller arasında köprü kurmaya çalıştık. Bu hareketimizin neticesinde, hemşehrilerimizin de vermiş olduğu destekle birlikte Serdivanımızda güzel dostluklar kuruldu.” ifadelerini kullandı.

YAŞLI DESTEK HATTI
Serdivan Belediyesi’nin sosyal belediyecilik noktasında bir başka uygulaması olan Yaşlı Destek Hattı’nı devreye soktuğunu ve hayat çağrısı ekibiyle birlikte ihtiyaç sahibi tüm yaşlılara 7/24 hizmet verdiğini hatırlatan Alemdar, “Yalnız yaşayan yaşlılarımızın evlerine kurduğumuz akıllı takip sistemiyle, rutin ziyaretlerimizin dışında acil ihtiyaç duydukları anlarda da büyüklerimizin yanlarında olduk. Sağlıktan kişisel bakıma, yemekten acil ihtiyaçlara kadar, yaşlılarımızın tüm gereksinimlerini bir buton sayesinde Hayat Çağrısı ekibimizle karşılamaya çalışarak, onlara yarenlik ettik. Böylece yaşlılarımız kendilerini daha güvende hissetmelerinin yanı sıra gündelik yaşamlarında onlara kolaylık sağladık.” diye konuştu.

YENİ PROJELER
Çevreden sağlığa, sosyal hizmetlerden eğitime kadar yaşlılar için yeni dönem için projeler hazırladıklarına da değinen Alemdar, “Serdivan’da gençlerimizin enerjisini, yaşlılarımızın tecrübesiyle birleştirip, yeni projelere birlikte imza atacağız. Bu vesileyle; kültürümüzü ve manevi değerlerimizi bizlere miras bırakarak yarınlara taşımamızı sağlayan kıymetli büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutluyor, sağlıklı ömürler diliyorum.” dedi

23 Mart 2019 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BELEDİYELER VE YETİŞMİŞ ELEMANLAR

 

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara