KADER'İN HAYALİ GERÇEK OLDU!


Sakarya'da yaşayan doğuştan cam kemik hastası 17 yaşındaki Kader Kan, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı

Kocaali'de ikamet eden Kan ailesinin tek çocuğu cam kemik hastası 17 yaşındaki Kader Kan, en büyük hayali olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşme isteğini, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar'a iletti. Acar'ın girişimleri üzerine Kader Kan, AK Parti tarafından önceki gün Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingin ardından Erdoğan'la görüşme fırsatı buldu.

"ONU GÖRDÜM ÇOK MUTLU OLDUM"
Kader Kan, yaptığı açıklamada, kendisini ziyaret eden Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme isteğini aktardığını söyledi. Miting alanında Erdoğan'ı görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve aralarındaki diyaloğu aktaran Kan, "Ne yapıyorsun?, dedi, 'İyiyim.' dedim. 'Gel seni öpeyim.' dedim, öptüm, o da beni öptü. Yaşımı sordu, 'Allah şifalar versin.' dedi. Onu gördüm, çok mutlu oldum. Üç hayalim vardı, bunlardan birincisi Cumhurbaşkanımızı görmekti. Onu gördüm, çok mutlu oldum, onu çok seviyorum. Sayın Cumhurbaşkanıma ve Ahmet Acar'a çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

İkinci hayalinin düğün yapmak, üçüncü hayalinin ise ev almak olduğunu belirten Kan, "Babam bayramın ikinci günü bana düğün yapacak, onu çok seviyorum, teşekkür ediyorum. Annemi de çok seviyorum, bana iyi baktığı için çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

"AMACIMIZ KADER'İN MUTLULUĞU"
Kader'in babası Ahmet Kan da, kızlarının doğuştan cam kemik hastası olduğunu, ayağında şişliği gördükten sonra hastaneye gittiklerini belirterek, şunları kaydetti: "Son olarak gittiğimiz Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kader'in cam kemik hastası olduğunu ve tedavisinin bulunmadığını söylediler. O zamandan beri Kader'e gözüm gibi bakıyorum. Bütün isteklerini, arzularını yerine getiriyorum. Kader şu an 17 yaşına girdi, en büyük hayallerinden birisi gerçek oldu, Ahmet Acar'ın aracılığıyla Sayın Cumhurbaşkanımızla görüştü. İkinci hayali için Ramazan Bayramı'nın ikinci günü düğün yapacağız. 2023 hedefimiz ise Kader'e, Karasu'dan ev almak. Sadece Kader'in mutluluğu için, başka bir amacımız yok." Hastalığıyla ilgili çok zorluk yaşayan kızının son bir yıldır herhangi bir yerinde kırılma yaşanmadığını söyleyen Kan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Belediye Başkanı Acar'a teşekkür etti.

"İSTEKLERİNİ YAPABİLMEK İÇİN ÇABALIYORUZ"
Anne Hanife Kan da, hiçbir zaman kızının bir dediğini iki etmediğini dile getirdi. "Gururla taşıdım, gittiğim yerlere gururla götürdüm. Kader'e gözüm gibi baktım." diyen Kan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Pişman olacağım hiçbir şeyim yok. Bana layık gördüğü için Allah'a şükürler olsun. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Allah başımızdan eksik etmesin. Kızım çok istekliydi onu görmek için. Kader'e zaman ayırdığı ve layık gördüğü için çok teşekkür ederim. Kader'in isteklerini yapabilmek için çaba gösteriyoruz. Pişman olmamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz."

21 Mart 2019 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU ÖYLE BİR AŞK Kİ…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara