MEHMET NURİ’DE COŞKULU ANMA


Mehmet Nuri İlkokulu idarecileri, öğretmenleri, velileri, öğrencileri ve Tepekum Mahallesi halkı ile birlikte 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümünü özel bir programla kutladı.

Mehmet Nuri İlkokulu 1-C sınıfı öğretmeni Osman Demir’in öğrenci velilerinin desteği ile hazırlamış olduğu mehter takımı, 1-B sınıfı öğretmeni Fatma Akkaya’nın ve 1-D sınıfı öğretmeni Volkan Yılmaz’ın öğrenci velilerinin desteği ile hazırlamış olduğu tarihi savaşa katılan askerleri, hemşireleri ve savaşta büyük destekleri olan Türk kadınını simgeleyen elbiseler giyen öğrencilerin bu sahnesi duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

ONUR VE GURUR
Mehter takımı, Tepekum Mahallesi’nde yürüyüş yaparak mahalle halkını 18 Mart Çanakkale Savaşı Zaferini kutlamak için davet etti. Ayrıca okulda açılan “Çanakkale Savaşı Zaferi Sergisi” büyük beğeniyle karşılanıp takdir edildi. Okul Müdürü Bekir Avcı; “Türk’ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünü kutlamakta ve vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nün onurunu ve gururunu yaşamaktayız. Aziz şehitlerimizi özlemle ve rahmetle anıyoruz. Tüm şehitlerimizin mekanları Cennet olsun, hepsine selam olsun ve ruhları şad olsun” dedi.

20 Mart 2019 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

UNUTULMAZ BİR VALİ; MUSTAFA BÜYÜK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara