ÇANAKKALE GEÇiLMEZ!


18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’ni Anma Programı Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı.

Sakarya Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program hazırlanışı ve sahneye uyarlanışıyla büyük beğeni toplarken, hafızalarda silinmez izler bıraktı.
Vali Ahmet Hamdi Nayir, Milletvekili Ümit Dikbayır, İl Protokol Üyeleri, STK temsilcileri, Gaziler ve Şehit yakınları ile öğretmen ve öğrencilerin katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Okulun edebiyat öğretmeni Kemal Erişir tarafından sunulan programda ilk olarak Sakarya Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Nilgün Uygul etkili bir açılış konuşması yaptı.
Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş gerçekleştirdi.
Çanakkale Zaferi’nin eşine az rastlanır büyük bir kahramanlık destanı olduğuna vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, geleceğe yürüyüşümüzün en önemli ilham kaynaklarından olan Çanakkale Zaferi’nin özellikle genç nesillere iyi anlatılmasının, ecdadımıza ve şehitlerimize borcumuz olduğu gibi, geleceğimizin de teminatı olduğunu belirtti.
12.sınıf öğrencisi Elif Özsoy'un Çanakkale Şehitlerine adlı şiiri okumasıyla devam eden programda Edebiyat Öğretmeni İhsan Ersoy ve Tarih Öğretmeni Zübeyde Yalçın tarafından hazırlanan "Ölmeden Mezara Konmak" adlı belgesel beğeniyle izlendi.
Müzik Öğretmeni Emrah Sunter'in yönetimindeki koro eşliğinde okul öğrencilerinin yer aldığı "Eşsiz Çocuklar" gösterisi ise büyük alkış aldı.
Sakarya Anadolu Lisesi Müdürü Yalçın Sevindik’in öncülüğünde hazırlanan ve tüm davetlileri duygulandıran programın ardından il genelinde düzenlenen ‘Tarihin Şahitleri, Milletin Şehitleri’ konulu kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül ve plaketleri Vali Ahmet Hamdi Nayir tarafından verildi.
Programın sonunda konferans salonu girişindeki ‘On Beşli Çizerlerden On Beşlilere Şükranlarımızla’ adlı sergiyi gezen Vali Ahmet Hamdi Nayir ve protokol üyeleri, Sakarya Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini başarılı program nedeniyle tebrik ettiler.

18 Mart 2019 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

MOBİLYADA O FIRSATI YAKALAMAK

 

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara