AVCILAR YASAĞIN KALKMASINI BEKLİYOR


SakaryaIı avcılar, Sapanca Gölü'nde kanatlı hayvanların avlanmasıyla ilgili yasağa tepki gösterdi

Sakarya Merkez Avcılar Atıcılar ve Balıkçılar Derneği Başkanı Sedat Bıçakcı, "Gölün etrafında piknik alanları var. Burayı kirletenler, pikniğe gelen insanlar. Yasağın kaldırılmasını istiyoruz" dedi. 

 

KARARA AVCILARDAN TEPKİ
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü tarafından sunulan raporun ardından Tarım ve Orman Bakanlığı'nca, 3 Mart'ta, Sapanca Gölü ve çevresinde kanatlı hayvanlara yönelik avlanma yasağı kararı alındı. Karara, Sakarya Merkez Avcılar Atıcılar ve Balıkçılar Derneği üyelerinden tepki geldi. Sapanca Gölü kenarında toplanan dernek üyeleri, göle 100 yaban ördeği bıraktı. Dernek Başkanı Bıçakcı, yasağın kaldırılmasını istediklerini belirterek, "Sapanca Gölü'nü avcıların kirlettiği ve bu yüzden avlanma yasağının alındığını belirttiler. Avcının attığı fişekten çıkan saçmalar suda kalite bozukluğuna sebep oluyormuş. Gölün etrafında piknik alanları var. Burayı kirlenenler, pikniğe gelen insanlardır. Sakarya'da tek sulak alanımız Sapanca Gölü'dür. Sapanca Gölü'nün tekrar ava açılmasını, ava devam edilmesini istiyoruz, avcılarımız adına. Bunun mücadelesini avcılar olarak vereceğiz. Ördek avı sulak alanda yapılır. Yasağın kaldırılmasını istiyoruz" diye konuştu.  DHA

18 Mart 2019 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

UNUTULMAZ BİR VALİ; MUSTAFA BÜYÜK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara