ALEMDAR’DAN DEV PROJELER


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, yeni dönem projelerini kamuoyuyla paylaştı. Alemdar, Serdivan’a daha çok aktif yeşil alan kazandıracaklarını belirterek, bu noktada yapılması planlanan tüm yatırımları "Yeşil Kuşak" olarak nitelendirdi

Serdivan Belediyesi Kongre Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşen lansman programını; AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya, Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Haldızoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Serdivan İlçe Başkanı İbrahim İskender ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, il ve ilçe STK temsilcileri, muhtarlar, Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Meclis Üyesi Adayları ve çok sayıda basın mensubu takip etti. Serdivan Gençlik Kolları’nın hazırlamış olduğu “Şehrin Güleryüzü Yusuf Alemdar” isimli hatıra videosuyla başlayan programda Başkan Alemdar, 10 yılda Serdivan’da hayata geçen hizmetlere değindi.

İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRDİK
2009’dan bugüne Serdivan’ı şehircilik noktasında bir marka haline getirdiklerinin altını çizen Alemdar, “Göreve geldiğimiz günden bugüne; şehrimizde ilkleri gerçekleştirdik. Tematik parklar, planetaryum, meydanlar ve yeşil alanlarımızı uluslararası standartlara göre yaptık. Aktif yeşil alanlarımızı 5 kat arttırdık. Serdivanımız için attığımız her adım, yaptığımız her proje, şehrimize de bir değer kattı. İnsan odaklı hizmet anlayışımızla hayata geçen yeni belediye binamızdan asfalt plentine, bisiklet ve yürüyüş yollarından çocuk oyun alanlarına, spordan kültür ve sanat merkezlerine kadar birçok projemizi hemşehrilerimizin hizmetine sunduk.” dedi.

YENİ HEDEFLER
Tüm bunları Serdivan’ın tüm paydaşlarıyla birlikte başardıklarının altını çizen Alemdar, “Şimdi artık vites büyütüp, Serdivan’ımızı her anlamda daha çok zirveye taşıyacak yeni hedeflere yelken açma vakti. İlçemiz, şehrimiz, ülkemiz için boş vaat değil, yapacak çok işimiz var. Dün olduğu gibi bugün de beraberiz ve geleceğimiz yine siz değerli hemşehrilerimizin katkılarıyla şekillenecek.” ifadelerini kullandı. Başkan Alemdar konuşmanın ardından Serdivan’da hayata geçirilmesi planlanan yeni dönemin vizyon projelerini tüm detaylarıyla birlikte katılımcılara anlattı. Videolu sunum eşliğinde gerçekleşen ve yoğun ilgi gören lansman programı vatandaşlar ve basın mensupları tarafından beğeni topladı.

İŞTE PROJELER
Yeşil Kuşak, Serdivan Milli Park, Millet Bahçesi, Göl Park 3. Etap, Beşköprü Turizm Merkezi, Temalı Parklar, Tematik Meydanlar, Yeni Parklar, Temiz Enerji, Çark Deresi 3. Etap, Organik Köy Pazarı, Yeni Pazar Alanları, Kent Ormanları, Meyve Bahçeleri, Seyir Terasları, Yeni Otoparklar, Mahalle Merkezleri, Kadın Spor Merkezleri, Sıfır Atık, Şehir Kütüphanesi, Sahaflar Sokağı, Tiyatro Topluluğu, Musiki Topluluğu, Olgunlaşma Enstitüsü, Genç Kariyer Koordinasyon Merkezi, Saadethane, Aktif Yaşlanma Merkezi, Engelsiz Yaşam Koordinasyon Merkezi, Öğrenci Yaşam Destek Merkezi, Adli Yardım, E-Vatandaş, Ücretsiz İnternet Erişimi, E-Referandum Sistemi.

17 Mart 2019 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SIRA GELDİ ŞAMPİYONLUĞA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara