UĞUR’DA Pİ GÜNÜ


Sakarya Uğur Okulları matematik zümresi ve öğrencileri tarafından Pİ Günü etkinliği düzenlendi.

Temelde matematiğe dikkat çekmek için kutlanan Pİ Günü etkinliğinde matematik zümresi öğretmenleri ve öğrencileri Pİ sayısının tarih içindeki gelişimi ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Sunumda Pİ sayısının sanat, coğrafya gibi diğer disiplinler arasındaki ilginç yönüne dikkat çekildi.
Konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Pİ sayısının matematiksel anlamı dairenin çevresinin çapına bölümüdür. Pİ sayısının gerçek değerini bulmak amacıyla pek çok matematikçi çalışma yapmış hemen hemen hepsi belirli bir basamağa kadar bu sayıyı hesaplayabilmiştir. Bugün bilinen Pİ sayısına en yakın sonucu Arcımedes’in bulduğu bilinmektedir. Bunun dışında Babiller ve Mezopotamyalılar da Pİ sayısını yaklaşık olarak biliyordu ve hesaplamalarında kullanmışlardı.” denildi.
Okulda yapılan etkinlik Pİ’nin sembolik şeklini gösteren pano çalışması, Pİ yazılı tişörtlerin giyilmesi, Pİ şeklinde pasta ve kurabiyelerin hep birlikte afiyetle tüketilmesiyle sona erdi.

15 Mart 2019 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara