ESKİ AÇIK YIKILMASIN!


Sakarya Atatürk Eski Stadyumu'nun yıkım kararının ardından bir tek eski açık tribünü bırakılmış ve stadyum tamamen yıkılmıştı. Şimdi eski açık tribününe de kepçeler vuruyor.

PROJE DEĞİŞTİRİLDİ
Daha önce açıklanan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi yapılan Millet Bahçesi içerisinde eski açık tribünün muhafaza edileceği açıklanmıştı. Ardından başlayan yıkım sürecinde ise tüm stadyum yıkımı ve enkazının kaldırılmasının ardından sadece eski açık tribünü yerinde kalmış ve bu gelişme bir çok kesimi memnun etmişti.  Tüm bu gelişmelerin ardından Toplu Konuk İdaresi (TOKİ) tarafından Sakarya’ya yapılacak olan Millet Bahçesi projesi açıklandı ve bu proje adete şok etkisi yaratmıştı. Dün akşam saatlerinde ise eski açık tribünde yıkım işlemlerin başlaması büyük tepki topladı.

BUGÜN YIKALABİLİR
Eski stadyuma gelerek duruma tepki gösteren bazı taraftarlar ve şehir sakinleri eski açığın yıkılmasına izin vermek istemedi ve yıkımı geçici olarak durduruldu. Akademi, bugün kırım vincinin eski açıkta çalışma yapması üzerine harekete geçti. Sakaryaspor tarihine tanıklık eden ve geleceğe miras bırakılması düşünülen eski açık tribünlerinin apar topar yıkım çalışması, taraftarları derinden üzdü. Sosyal medya aracılığı ile tüm taraftarları eski açığa davet eden Akademi, müze yapılması planlanan eski açığın yıkılmaması için şehri yöneten karar vericilerinden yıkımın durdurulmasını istedi. Yıkım bir gün ertelendi. Bugün yıkılmaması için de taraftarlar eski stada çağrıldı. 

14 Mart 2019 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ÇEKİRGE HER ZAMAN SIÇRAMAZ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara