ÇELİK ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE


Doç.Dr. Hasan Ali Çelik, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencilerine yönelik seminerlerini sürdürüyor

Çelik, Adapazarı Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle bir araya gelerek Türkiye’nin kalkınmasında insan faktörü ve teknoloji konulu bir eğitim verdi

ÖĞRENCİLERE SEMİNERLER VERDİ
Bakan Yardımcılığı ve Sakarya Milletvekilliği görevlerinin ardından sık sık üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek seminer veren Doç.Dr. Hasan Ali Çelik, Camili’de bulunan Adapazarı MYO’da öğrencilere seminer verdi. Adapazarı MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gümüş ve akademisyenlerin de eşlik ettiği seminere öğrencilerin ilgisi büyük oldu.

KÖKLÜ BİR OKUL
Hasan Ali Çelik, eski adıyla Sakarya Meslek Yüksekokulu olan Adapazarı MYO’nun Türkiye’de önemli bir imaja sahip olduğunu belirttiği konuşmasında, öğrencilerinin nitelikli bir şekilde mezun olarak başta Sakarya olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında iş hayatına devam ettiğini belirtti. “Türkiye’de akademik birikimi ve öğrenci kalitesiyle az sayıdaki meslek yüksekokullarından birisi de bu okuldur. Benim de mezun ettiğim birçok öğrencim bulunuyor. Sizleri bu anlamda tebrik ediyorum” dedi.

MARKA DEĞERİ YÜKSEK ÜRETİM
Türkiye’nin önemli atılımlar gerçekleştirdiğini belirten Hasan Ali Çelik, öğrencilerden girişimci ruhuyla hareket etmelerini istedi. Dünya’nın en büyük firmalarının bilişim firmaları olduğunu hatırlatan Çelik, “ Dünya’yla rekabet edebilecek bir seviyeyi yakalamalıyız, artık marka değeri yüksek üretimlere ağırlık vermeliyiz, bunun için en kıymetli kaynaklarımız sizlersiniz. Nitelikli insanlarımızla yüksek teknoloji üretmeye devam edeceğiz” dedi.

OKULUMUZUN ADINI İSTİYORUZ
Seminerin ardından öğrencilerle sohbet ederek soruları da cevaplandıran Hasan Ali Çelik’ e okulun adından duyulan rahatsızlık da dile getirildi. Öğrenciler,  Sakarya MYO isminin bir marka haline geldiğini ve yeniden okula verilmesi gerektiğini belirttikleri taleplerine Hasan Ali Çelik’ten de destek geldi.  

7 Mart 2019 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ÇEKİRGE HER ZAMAN SIÇRAMAZ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara