ZULME SESSİZ KALMADILAR!


Çin yönetiminin Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine uyguladığı baskıcı politikalar protesto edildi

İslam ve Medeniyet Hareketi ve İslam Vakfı Sakarya Şubesi Doğu Türkistan’da yaşanan zulümlere sessiz kalmadı. Çin yönetiminin Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine uyguladığı baskıcı politikalara karşı, İnsan ve Medeniyet Hareketi tarafından Orhan Camii’nde protesto edildi. Sabah namazının ardından caminin avlusunda toplanan gruptakiler, "Türkistan halkı yalnız değildir", "İslam ümmeti kabul etme zilleti" şeklinde sloganları attı. Yapılan açıklamada ülke olarak Doğu Türkistan’a sahip çıkılması gerektiği vurgulanırken Çin yönetiminin işkenceleri sonlandırması gerektiği vurgulandı.

SOYKIRIM VE İŞKENCE
Yapılan açıklamada, “İnsan ve Medeniyet Hareketi v e İnsan Vakfı’nın Sakarya Şubesi olarak, Doğu Türkistan’da zulüm altında bulunan kardeşlerimize birlik beraberliğimiz ve dualarımızla destek vermek için toplanmış bulunmaktayız. Bizler zalim ve haksız Çin yönetiminin Doğu Türkistanlı kardeşlerimize yaptığı soykırımı, işkenceleri sonlandırması için Sakarya olarak çağrıda bulunuyoruz. Tarihten bugüne mazlumların hamisi rolünü üstlenmiş olan ülkemiz Doğu Türkistan’a sahip çıkmalıdır. Bu talebimizi Sakarya’dan tüm Türkiye’ye haykırıyoruz.”

‘DUYARSIZLIK BATAKLIĞI’
“Ortada büyük bir zulüm, soykırım ve insanlık suçu vardır. Bu zulme ve soykırıma maruz kalanlar da bizim kardeşlerimizdir. Kimse bizden sessiz kalmamızı, sakin olmamızı beklemesin. Engel olamadığımız bu zulmü tüm dünyaya haykırmaktan bile geri duracaksak biz önce kendimizi bu duyarsızlık bataklığından kurtarmak için çabalayalım.” denildi.

11 Şubat 2019 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

MAZBATA TESLİM EDİLDİ AMA…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara