‘KİMSE EKMEK ÜZERİNDEN SİYASET YAPMASIN’


TFF Başkanı Balcı ekmeğin “siyasete ayar metası” olmadığını belirterek “ekmek üreticilerinin tek ve yegâne temsilcisi Türkiye Fırıncılar Federasyonu ve Ticaret Odalarımızdır” dedi

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı TBMM Grup toplantılarında dile getirilen ve ekmek üzerinden yapılan siyasi değerlendirmeler üzerine bir basın açıklaması yayınladı.

UYARDI
Balcı,Hepinizin bildiği üzere ekmek, halkımızın, en önemli gıda maddesidir. Üretim aşamasında; esnafımızın tek bir hedefi vardır “nimeti” en iyi şekilde vatandaşlarımızla buluşturmak. Hal böyle iken, TBMM’de ekmeğin, siyasete ayar veren bir meta olarak kullanılıyor olması bizleri üzmüştür. Şu kesin olarak bilinmelidir ki, ekmek üreticilerinin tek ve yegâne temsilcisi Türkiye Fırıncılar Federasyonu ve Ticaret Odalarımızdır. Bir başka ifade ile TESK ve TOBB bünyesindeki STK’lardır.” diye belirtti.

ÇÖZÜM BAKANLIKTA
Siyaset arenasında, kişisel menfaat arayanların oluşturduğu dernekler “fırıncı esnafını” temsil edemez, etmemektedir. Evet, fırıncılarımızın sorunları vardır, ancak bu sorunların çözüm noktası grup toplantıları değil, ilgili Bakanlıklardır. Bizler de yaşadığımız problemlerin çözümü noktasında gerek Ticaret Bakanlığımızla gerek Tarım ve Orman Bakanlığımızla, gerekse İçişleri Bakanlığımızla her zaman koordineli bir şekilde hareket etmekte ve “en iyiye ulaşma konusunda” gayret sarf etmekteyiz.

ÇÖZÜM İNANCI
Balcı, ifadelerinin son bölümünde “Bizim, Sayın Kılıçdaroğlu’na gizli gizli söylediğimiz herhangi bir şey söz konusu değildir. Alenen ve her ortamda sıkıntılarımızı gündeme getirirken, ülke menfaatlerine zarar verecek girişimlerde de bulunmadık. Ekmek üreticisinin de aynı zamanda bir tüketici olduğu gerçeğinden hareketle problemlerin el birliği ve dayanışma ile çözümleneceğine olan inancımızda da bir eksiklik söz konusu değildir. Ekmek, bir nimettir. Ve yeri de siyaset değildir.” ifadelerine yer verdi.

6 Şubat 2019 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

MAZBATA TESLİM EDİLDİ AMA…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara