MEB-DER’DEN SÖĞÜTLÜ’YE ZİYARET


MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Söğütlü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek eğitim ve gündem üzerine değerlendirmelerde bulundu

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı, “Söğütlü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bölükbaşı’nın başarılı ve özverili çalışmalarını biliyoruz. Hem kendisi ile eğitim üzerine istişarelerde bulunmak hem de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yeni atanan Şube Müdürü Ömer Faruk Gökdeniz’e hayırlı olsun demek için bu ziyareti gerçekleştirdik” dedi.

MİLLİ MUKADDESAT
Nurettin Topçu’nun “Türkiye’nin Maarif Davası” kitabına atıfta bulunan Akıllı; “Son iki yüzyılda birçok yeni okul açıldı ancak bu okullarda eskinin taklidi yerine moda kelimesiyle yeninin taklidi yer aldı. Avrupa körü körüne taklit edilmek istendi lakin ilim sevgisi aşılanmadı; âlimin üstünlüğü ve cemaat içindeki önderliği telkin edilmedi. İlim, bizim hayati menfaatlerimiz için vasıta olarak, şekil olarak istismar edilmek istendi; teknik putlaştırıldı. Zamanımızda ise adeta milli mukaddesatın hizasına yükseltilen tekniğe bağlı değerler, en fazla kazanma gücü, millet kültürünü azar azar ortadan kaldırmaktadır” dedi.

DAHA İLERİ GİTMEK İÇİN
MEB-DER olarak ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasına katkı sağlamak için projeler yürütüyoruz diyen Akıllı; ahlaksız, maneviyatsız zekanın bu ülke için en büyük tehditlerden birini oluşturduğunu vurguladı. Söğütlü Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bölükbaşı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Söğütlü’de eğitimin kalitesini artıracak, öğrencilerin hayatına olumlu katkı sağlayacak işler yapmaya çalışıyoruz. Eğitim noktasında ciddi mesafeler aldık daha da ileriye götürmek için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz dedi.

2 Şubat 2019 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

MAZBATA TESLİM EDİLDİ AMA…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara