HAYDİ KAN BAĞIŞINA!


Serdivan Belediyesi, Kızılay kan bağışı kampanyasına destek verecek.

Gönüllü ve sürekli kan bağışçılarının artırılması ve bu tarz etkinliklerle sosyal farkındalık oluşturmak amacıyla 30 Ocak Çarşamba günü saat 10.00 ila 17.00 arası Serdivan Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek etkinlikte, gönüllü vatandaşlar da kan bağışında bulunabilecek.

ACİL DEĞİL SÜREKLİ İHTİYAÇ
Kan ihtiyacının sadece acil durumlarda değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu dile getiren Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, dönemsel azalmaların yaşanabildiği kan bağışında kan stoklarının yeterli miktara ulaşabilmesi için bu tarz kampanyaların önemli olduğunu dile getirerek, “Kan stoklarının yeterli seviyelerde tutulması, bağış kavramının yaygınlaştırılarak bu konuda sosyal sorumluluk bilinci oluşturulması adına bu tarz etkinlikler son derece önemli. Düzenleyeceğimiz etkinlikte duyarlı vatandaşlarımızı da kan bağışı yapmaya ve gönüllü kan bağışçısı olmaya bekliyoruz.” diye konuştu.

ÖYKÜ ARİN İÇİN
Kan bağışı ve ilik nakli bekleyen birçok insan olduğuna da değinen Alemdar; “Yapacağımız bağışlarla bu kardeşlerimize umut olabiliriz. Vereceğimiz fazladan bir tüp kanla ilik nakli bekleyenlerin umudu olabiliriz. İnşallah Çarşamba günü kan kampanyamızda bir tüp fazla kan vererek minik kardeşimiz Öykü’ye de umut olmak istiyoruz. Kampanya bu yönüyle de bizim için çok ama çok önemli. O gün Öykü için de tek yürek olacağız. İnanıyoruz ki Türkiye’nin her yerinde düzenlenen kampanyalar sayesinde uygun donör bulunacak ve cesaretiyle bizlere örnek olan kızımız Öykü Arin de sağılığına kavuşacak.” dedi.
Başkan Yusuf Alemdar, tüm vatandaşları 30 Ocak Çarşamba günü Serdivan Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek olan kan kampanyasına beklediklerini belirtti.

29 Ocak 2019 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

MAZBATA TESLİM EDİLDİ AMA…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara