‘MHP DIŞINDA PARTİYE OY VERMEM’


MHP’nin 25 ve 26. Dönem milletvekili Zihni Açba, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı adaylarına oy vermeyeceğini açıkladı.

Açba, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Benim için Milliyetçi Hareket Partisi dışında bir partiye oy vermek, zordan öte imkânsızdır. Yani mümkün değildir. Bugüne kadar vermedim, bundan sonra da vermeyeceğim” dedi. Açba, şöyle devam etti: “Sayın Erdoğan, kendi partisinin adaylarını AKP adayı olarak ifade ederken, MHP’li adayları cumhur ittifakı adayı olarak takdim etmektedir. Yani sayın Erdoğan’ın açıklamalarına göre; Sakarya’da 15 ilçenin belediye başkan adayı AKP’nin adayı, bir tek Taraklı Belediye başkan adayı sevgili İbrahim Pilavcı kardeşimiz cumhur ittifakının adayıdır. Gördüğümüz kadarıyla, AKP’li başkan adayları içerisinde de kendisini cumhur ittifakının adayı olarak ifade eden bir tek aday bile yoktur. Taraklı Belediye başkan adayı İbrahim Pilavcı’nın seçilebilmesi için elimden gelen her türlü gayreti göstereceğim. Büyükşehir ve Akyazı Belediye başkanlıklarında MHP’li veya MHP’nin büyük bir hassasiyet gösterdiği cumhur ittifakının adayı olarak kendini ifade eden bir aday olmadığı için, mevcut adaylara oy vermeyeceğim.”

14 Ocak 2019 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Zihni Açba

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU ÖYLE BİR AŞK Kİ…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara