UĞUR BURSLULUK SINAVINA YOĞUN İLGİ


Üniversite ve lise giriş sınavlarına hazırlanan öğrenciler Uğur bursluluk sınavına büyük ilgi gösterdi.

Türkiye genelinde yaklaşık 100 bin öğrencinin kayıt yaptırdığı Uğur bursluluk sınavı, öğrencilere eksiklerini belirleme konusunda yardımcı olacak.  Türkiye’de bir ilk olarak Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) tarafından hayata geçirilen ve Uğur Okulları’nın ülke genelindeki 137 şubesinde on binlerce öğrencisi ve velisinde büyük yankı uyandıran Uğur Bursluluk Sınavı 12-13 Ocak tarihlerinde uygulanıyor. Türkiye genelinde yaklaşık 100 bin öğrencinin kayıt yaptırdığı sınavla öğrencilerin okullarında hangi konuları öğrenmediği ya da ne kadar eksik öğrendiği de saptanıyor. Uğur Bursluluk Sınavına katılan öğrencilerin puanları 21 Ocak 2019 tarihlerinde açıklanacak.
Puanlara göre detaylı sonuçlar da bu tarihte belli olacak ve katılan öğrencilere sınav karnesi verilecek. Karnelerde öğrencinin bilgi düzeyinin yanı sıra okul, il ve Türkiye’de ki sıralaması da yer alacak. Öğrenciler sınav sonuçlarını Uğur bursluluk sınavına girdikleri Sakarya Uğur Okullarına gelerek öğrenebilecek.

EĞİTİM BURSU SAĞLANACAK
Uğur bursluluk sınavında başarı gösteren öğrencilere eğitim bursu ve erken kayıt avantajı sunduklarını ifade eden Özel Sakarya Uğur Okulları Kurucu Müdürü Yavuz Müftüoğlu; Bursluluk sınavını her yıl yaptıklarını, her geçen yıl bu sınavın öneminin daha da iyi anlaşıldığını ve buna bağlı olarak ilginin arttığını belirtti.
Müftüoğlu; “Uğur Bursluluk sınavı tüm Türkiye’de ki Uğur Okullarında aynı anda uygulanıyor. Öğrenciler, düzenli olarak yapılan ve bireysel başarılarını ülke genelinde ölçme şansı veren Uğur bursluluk sınavına gösterdikleri ilgiyle, kurumumuza duydukları güveni bir kez daha göstermiş oldular, yoğun katılımdan dolayı Sakarya halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Uğur Bursluluk Sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 4. sınıf öğrencilerimize CODEM (Bilişsel Gelişim ve Dikkat Ölçüm Testi) uygulayacağız.” dedi.

11 Ocak 2019 , Cuma
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Trafik dedektifleri projesi kapsamında, Arifiye Müftülüğüne bağlı yaz kuran kurslarına devam eden 439 öğrenciye, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro Görevlisi Polis Memuru Murat Ünal tarafından eğitim verildi
TRAFİK DEDEKTİFLERİNE EĞİTİM KOCAALİ YOLU ULAŞIMA KAPANDI! GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ İLE YARDIMLAR ARTACAK ‘İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ’ KAYA’NIN ACI GÜNÜ ‘TARIMI AYAĞA KALDIRABİLİRİZ’ HENDEK'TE AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE KENEVİR OPERASYONU!

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara