DEV PROJELER!


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla buluşan AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, Sakarya için projelerini paylaştı

Yüce, "SGM ve SAMEK'ler ilçelere yaygınlaşacak. Kongre Merkezi kurulacak. Kültür ve Lezzet Vadisi projeleriyle Sakarya turizmde sınıf atlayacak. 3. Üniversite şehre kazandırılacak. Çocuk Üniversitesi ve yeni bir kütüphane oluşturulacak. Doğal Yaşam ve Sağlık Vadisi ile geleneksel tıbbın adresi Sakarya olacak. ADA Treni Ada'ya gelecek. Sakarya hafif raylı sistemle buluşacak. Sakarya Nehri mega projeyle akmaya devam edecek" dedi.

AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ulusal ve yerel basının temsilcileri ile bir araya geldi. RAMADA Otel'de gerçekleştirilen buluşmaya çok sayıda basın mensubu katıldı. Yüce, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak sözlerine başladı.

HEP BİRLİKTE DAHA İYİYE
Başkan Adayı Ekrem Yüce, "Kamuoyumuzun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve vatandaşlarımızı haberdar etmek için fedakârca görev yaptığınızı çok iyi biliyorum. Şehrimizin daha iyiye, daha güzele ulaşması adına hemşehrilerimizin talep ve önerilerini dikkate alarak doğru bilgilendirmeyi en güzel şekilde yapmaya devam edeceğinize gönülden inanıyorum. Adaylığım açıklandığında da ifade ettiğim gibi şehrimiz için basın mensuplarımızın görüş ve önerilerini önemsiyorum. İnşallah oluşturacağımız sinerji ile çok daha iyi bir Sakarya'yı hep birlikte oluşturacağız" dedi.

10 ANA EKSEN
Sakarya için projelerini basın mensuplarıyla paylaşan Yüce, "10 ana eksen altında çalışmalarımızı gerçekleştirmek istiyoruz. Sosyal belediyecilik, kültürel çalışmalar, turizm, sağlık, ulaşım, spor, çevre, ekonomi, mimari ve eğitim. Bunlarla ilgili alt eylem planları hazırlayarak projeler oluşturduk. Sakarya'mızda çok güzel hizmetler var. Şehrimize bugüne kadar hizmet eden başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Şimdi hepsinin üzerine daha fazla koymak için buradayız" dedi.   

SOSYAL VE KÜLTÜREL PROJELER
"Sosyal başlıktaki çalışmalarımızı Sosyal Gelişim Merkezlerimizi talep ve ihtiyaç olan ilçelerimize yapmak istiyoruz. Vatandaşlarımıza bu merkezlerin büyük katkıları olacağını düşünüyoruz. SAMEK'leri hem sosyal hem de kültürel belediyecilik alanında yaygınlaştırmak niyetindeyiz. Kongre Merkezi eksikliğini de büyük bir projeyle taçlandırmak istiyoruz. Sakarya farklı kültür ve milletlerin bir arada yaşadığı bir şehir. Sakarya, dünya şehri. Farklı kültürlerin bir arada bulunabileceği Kültür Vadisi'ni kuracağız. Her şehrin, farklı kültürlerin adresi olacak. Lezzet Durakları Vadisi ile ülkemizin ve dünyanın önemli lezzetlerini şehrimizde buluşturacağız. Turistlerin cazibe merkezi olacağız."

3.ÜNİVERSİTE VE 1 MİLYON KİTAPLI KÜTÜPHANE
Eğitim alanında önemli çalışmalar planladıklarını aktaran Başkan Adayı Yüce, "Şehrimizde 100 bin mevcudu bulunan 2 üniversite bulunuyor. Yeni bir üniversite daha planlıyoruz. En iyi eğitimlerin yer aldığı üniversite modellerini şehrimize taşımak istiyoruz. Dünyanın en önemli üniversitelerinden akademisyenlerin yer alacağı bir üniversite olacak. Çocuk Üniversitesi kurmak istiyoruz. Çocuklarımızın hafıza geliştirme ve hızlı okuma eğitimleri sunacağız. En modern tekniklerin kullanılacağı Çocuk Üniversitesi'ni şehrimizle buluşturmak istiyoruz. Şehrimizde ihtiyaç gördüğümüz kütüphane konusunda da 1 milyon kitap kapasiteli kütüphaneyi çalışma hedeflerimiz arasına aldık" dedi.

YATAY MİMARİ ÖN PLANDA OLACAK
Mimari bakış açısına ilişkin paylaşımlarda bulunan Başkan Adayı Ekrem Yüce, "Maziyle atiyi birleştiren bir mimari anlayışa önem veriyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın da sıklıkla ifade ettiği yatay mimari anlayışını her zaman ön planda olacak. Tarihi Uzunçarşı'nın ilk 2 etabı tamamlandı ve çok da güzel oldu. 3. Etabı inşallah tamamlayacağız ve çarşının üstünün kapatılması noktasında talepler var. İnşalalh bizde Uzunçarşı'nın üzerini kapatacağız. Tozlu Camii'de yeni bir yaşam alanı kuracağız. Mimari anlayışımızı en güzel şekilde tatbik edeceğimiz kentsel dönüşüm projelerini ise süratle hayata geçireceğiz. Mimari anlayışımızın daha da yaygınlaşması için Geleneksel ve Modern Tasarım Merkezimizi kuracağız" dedi.

TARIMDA VERİM VE KALİTE ARTACAK
Tarım konusunda Sakarya'mızı kalkındırmak istiyoruz. Tarım Bakanlığımızla görüşmelerimiz oldu. Bakanımız Sakarya'ya gereken desteği vereceğini belirttiler. Tarımsal faaliyetlerimizle vatandaşlarımızın yaşam standatlarını ve gelir düzeylerini arttırmak ana hedeflerimiz arasında yer alıyor. Küçük ölçekli tarımsal faaliyetleri kuracağız. Arıcılık yumurtacılık gibi önemli gelir kaynaklarını kullanmak istiyoruz. Her alanda ekonomik bir kalkınmayı planlıyoruz."

TURİZME DOĞAL YAŞAM VE SAĞLIK VADİSİ
"Sakarya; denizi, nehri, gölü, yaylaları, ormanlık alanları, longozu, jeotermal kaynakları büyük bir zenginliğe sahip. Bu zenginliklerimizi en güzel şekilde sevdirecek, cazibe merkezi haline getirecek olan siz değerli basın mensuplarımızın görevidir. Milletimize tanıtımında rolünüz olacak. Turizmimizi yaygınlaştıracak Sağlık Vadisi'ni kurmak istiyoruz. Bal, çiçek, aroma ile Doğal Yaşam ve Sağlık Vadisi kuracağız ve vatandaşlarımız sağlık konusunda doğal yollardan tedavi olacaklar."

TARIMSAL FAALİYETLER
Yüce, "Hayvansal Altyapının Geliştirilmesi, Geleneksel Tohum Üretim Merkezi'nin oluşturulması, Bitkisel Üretim Altyapısının Geliştirilmesi, Doku Kültürü Labaratuvarlarının kurulması, Tohum Gen Bankasının şehrimize kazandırılması, Dış Mekan Süs Bitkiciliğinde Sakarya'nın merkez haline getirilmesini hedefliyoruz. Alt başlıklarını da planlamaktayız. Tarımsal faaliyetlerde sulama projelerini şehrimize kazandırmayı planlıyoruz."

ADA TRENİ ADA'YA DÖNECEK
Ulaşımda Sakarya'yı hafif raylı sistemle buluşturacaklarını dile getiren Yüce, "Çalışmalarımızı başlattık. Sizlerin destekleriyle Sakarya için olmazsa olmaz projeyi hayata geçireceğiz. ADA Treni gittiği yerden gelecek, tekrar hemşehrilerimizin olacak. Ama nasıl gelecek? Mühendislik çalışmalarını yapıyoruz. Ya alttan ya da üstten gelecek. Prensip olarak diyoruz ki ADA Treni Ada'ya dönecek. Katlı Otopark ihtiyacını şehir merkezinde inşa edeceğimiz proje ile sonlandıracağız. Pekşenler'den Yeni Stadyuma kadar yeni bir duble yol planlıyoruz. Arifiye'ye yeni bir bulvar kazandıracağız" dedi.

YÜZME HAVUZLARINI YAYGINLAŞTIRACAĞIZ
Başkan Adayı Ekrem Yüce, "Bisiklet kullanımının yaygınlaşması için her şeyi yapmaya hazırız. Avrupa şehirleri gibi bisiklet binme alışkanlığını kazandırmayı hedefliyoruz. Amatör Spor Eğitim Merkezi oluşturarak sporun beşiği olan Sakarya'mızda en iyi sporcular yetiştireceğiz. Yüzme havuzlarını ilçelerimizde yaygınlaştıracağız" dedi.

SAKARYA NEHRİ'NE MEGA PROJE
Mega Proje olarak Sakarya Nehri üzerinde gerçekleştirecekleri çalışmaya değinerek sözlerini noktalayan Başkan Adayı Ekrem Yüce, "Sakarya Nehrimizin Mekece'den başlayıp Karasu'ya kadar 150 kilometrelik mesafesi var. Ödüllü proje yarışması ile nehrimizi en maksimum seviyede kullanmanın çalışmasını yapacağız. Sakarya Nehri'nin turizm, ekonomi ve ulaşım master planını oluşturacağız. Sakarya akacak, Sakaryalılar kazanacak. Sloganımız hep bu olacak" dedi.

11 Ocak 2019 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ALLAH BÖYLE ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara