ENDİŞELİ BEKLEYİŞ


AK Parti- MHP ve İYİ Parti-CHP ittifakının belediye başkan adaylarının bu hafta ve önümüzdeki hafta netleşmesi beklenirken, gelebilecek tepkiler partilerde endişeye neden oluyor

CUMHUR İTTİFAKI
AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adaylarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize geleceği 13 Ocak tarihine kadar netleşmesi bekleniyor. MHP’ye ilçe bırakılıp bırakılmayacağı konusu belirsizliğini korurken parti tabanlarında da endişeli bir bekleyiş hâkim. AK Parti tabanında “17 belediye de zaten bizim. Herhangi bir belediye bırakılamaz” düşüncesi hakimken, MHP tabanı da, “Bizim adaylarımız her yerde güçlü. Şayet aday çıkartmazsak tabanı motive edemeyiz. Büyükşehir’de aday çıkartmazsak en azından biri merkez ilçe olmak üzere 3-4 ilçe bize bırakılmalı” fikri ağır basıyor. Açıklama sonrası her iki parti tabanının vereceği tepkiler şu an için kestirilemiyor.

MİLLET İTTİFAKI
Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ve İYİ Parti cephesinde de aday tespit çalışmaları sessiz ve derinden sürüyor. Önceliği Büyükşehir adayına veren İYİ Parti kurmayları, yapılacak hamle öncesinde AK Parti’nin adaylarını görmek istiyor. CHP’de ise adaylığı Parti Meclisi’nde kesinleşen isimlerden bazılarının geri çekilebileceği endişesi hâkim. CHP İl Başkanı Erdoğan Isır’ın “Adaylarımız kırmızıçizgimizdir” açıklaması hafızalarda tazeliğini koruyor. Büyükşehir için Ali Dünya ismi gündemdeki sıcaklığını korurken, Dünya’nın teklifi kabul etmesi halinde her ilçede güçlü adaylarla seçime girmek istemesi, bu durumda CHP’nin tavrının ne olacağı hususu kafaları karıştırıyor.

8 Ocak 2019 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Trafik dedektifleri projesi kapsamında, Arifiye Müftülüğüne bağlı yaz kuran kurslarına devam eden 439 öğrenciye, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro Görevlisi Polis Memuru Murat Ünal tarafından eğitim verildi
TRAFİK DEDEKTİFLERİNE EĞİTİM KOCAALİ YOLU ULAŞIMA KAPANDI! GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ İLE YARDIMLAR ARTACAK ‘İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ’ KAYA’NIN ACI GÜNÜ ‘TARIMI AYAĞA KALDIRABİLİRİZ’ HENDEK'TE AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE KENEVİR OPERASYONU!

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara