SERDİVAN AJANS’IN YENİ SAYISI ÇIKTI


Her ay farklı konu ve konukları sayfalarına taşıyan, şehrin kültür ve sanat gündemine ışık tutan Serdivan Ajans; yeni sayısında Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay’la Toplum ve Sosyal Bilimleri değerlendiriyor.

Uludağ Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetim Bölümü, Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay ile yapılan röportajda Sarıbay; öğrenmenin her zaman geçerliliği olan sosyal bir merak olduğunu dile getirerek, Türkiye’de Sosyal Bilimlerin gelişimi üzerine bir perspektif sunuyor ve batı dünyasının bilim anlayışını da tartışmaya açıyor.
Serdivan Ajans’ın yeni sayısında gazeteci ve fikir adamı Yusuf Kaplan, “Gençlik Nereye Koşuyor” başlığı altında günümüzün en çok konuşulan meselelerinden birini derinlemesine ele alıyor.

GENÇLİK VE GELECEK
Batı uygarlığının felsefi açıdan çöküşünü Nietzsche’nin ifadelerini alıntılayarak özetleyen Kaplan, popüler kültürün yarattığı dejenerasyona da değinerek, uygulanması gereken reçeteyi de okurlarıyla paylaşıyor.
Kaplan yazısında şu ifadelerle durumu özetliyor; “Bu kültürün önünde kimse duramıyor dünyada. Bütün ülkeler, bütün kültürler bu kültür tarafından istila ediliyor ve dönüştürülüyor… Sığ ve sığlaştırıcı bu kültür, dünyanın köklü kültürlerini tuzla buz ediyor, genç kuşakları kölesi haline getiriyor… Bu kültürün önünde sadece Müslümanlar durabilir.”

ROMA’YA SEYAHAT
Her sayısında farklı bir şehri tanıtan Serdivan Ajans bu sayıda okuyucularına Roma’nın kapılarını açıyor. Müzik kültürü, gelenekli sanatlarımız, biyografi, yorum, söyleşi ve koleksiyon köşelerinin yanı sıra twitter ve kitap&film seçkileri ile yine dopdolu içeriğe sahip Serdivan Ajans’ı meraklılarının Serdivan Belediyesi’nden veya Serdivan Fikir-Sanat Akademisi’nden ücretsiz olarak temin edebilecekleri belirtilirken ayrıca https://issuu.com/serdivanajans sayfasından da tüm sayılara dijital olarak erişebilecekleri bildirildi.

8 Ocak 2019 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Trafik dedektifleri projesi kapsamında, Arifiye Müftülüğüne bağlı yaz kuran kurslarına devam eden 439 öğrenciye, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro Görevlisi Polis Memuru Murat Ünal tarafından eğitim verildi
TRAFİK DEDEKTİFLERİNE EĞİTİM KOCAALİ YOLU ULAŞIMA KAPANDI! GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ İLE YARDIMLAR ARTACAK ‘İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ’ KAYA’NIN ACI GÜNÜ ‘TARIMI AYAĞA KALDIRABİLİRİZ’ HENDEK'TE AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE KENEVİR OPERASYONU!

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara