FINDIK ÜRETİCİLERİ BİR ARAYA GELDİ


Sakarya’lı fındık üreticileri Fındık sorunları ve çözümleri konulu toplantıda bir araya geldi

KÜLLENME HASTALIĞI
Topantıda söz alan Sakarya Fındık Platformu sözcüsü Hüseyin Güner "Türkiye’nin bir çok ilinde fındık üretildiğini, 700 bin hektar alanda 500 bin ailenin fındık’dan geçimini sağladığını, Sakarya‘da bu rakamın 100 bin civarında olduğunu ifade etti. Güner, Dünyadaki fındık üretiminin yüzde 75-80’ini karşılarken Türkiye’de bir çok bölgede külleme hastalığı olması nedeniyle bu oranın yüzde 65’lere kadar düştüğünü vurguladı.

SORUNLAR VAR
Fındık üretimi kış koşullarına bağlı olarak rekolte değisikliği göstermektedir diyen Güner, 2018 fındık sezonu da rekolte açısından zayıf bir dönemdi ifadelerini kullandı. Güner “Fındıkta sorunlar elbette var, geçmişte de vardı, bugün de var, gelecekte de olacak. Bu sorunları aşmak için hükümetimiz çalışıyor. 2019  hasat dönemi inanıyoruz ki fındık üreticisinin yüzü gülecek. Fındık üreticisinin bir an önce STK yapılanması ile ekmeğine sahip çıkması da gerekli”. dedi.

18 Aralık 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU ÖYLE BİR AŞK Kİ…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara