HARÇLIKLARIM YEMEN’E


Adabilim Okulu 4. Sınıf öğrencileri Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca başlatılan Yemen'e sessiz kalma isimli yardım kampanyasına “Harçlıklarımız Yemene” diyerek destek verdi

"ÖĞRENCİLERİMİZİN KENDİ İSTEKLERİ"
Öğrencilerinin bu yardımları tamamen kendi istekleriyle gerçekleştirdiklerini vurgulayan 4-B Sınıfı Öğretmeni Nizamettin Sunmaz şunları söyledi: "Biz öğretmenleri olarak yardımla ilgili herhangi bir şey söylemedik. Öğrencilerimiz, kendi aralarında topladıkları bu paraları bizlere getirdiler, biz de bu parayı Türkiye Diyanet Vakfı Sakarya Şubesine ulaştırılmak üzere okulumuzun Din Eğitimi komisyonu Ömer Bektaş’a teslim ettik. Öğrencilerimiz her zaman dünyadaki zulüm altında yaşayan bir Müslüman coğrafyasını seçerek o bölgeye yardım elini uzatıyor. Bu dönem de Yemen'de yaşanan zulümden dolayı öğrencilerimiz, “Harçlıklarım Yemene” kampanyasına katılarak gerekli yardımı yapmaya çalıştılar" dedi.

DUYARLILIK VURGUSU
İhtiyaç sahiplerine ulaşabilmek için tüm güçleriyle bölgeye yardım ulaştırılmasına katkıda bulunduklarını belirten Sunmaz, "Yemen halkının ihtiyacı olan gıda, hijyen paketleri, tıbbi malzemeler ve içilebilir temiz su yardımlarının bölgeye ulaştırılması adına bu destekler önemli. Okulumuzda öğrencilerimiz duyarlılık gösterip bu kampanyayı düzenlediler. Ülke genelinde yapılacak desteklerle Müslüman kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu bilmeleri onların moralini yükseltecektir.” dedi.

16 Aralık 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU ÖYLE BİR AŞK Kİ…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara