ÖĞRENCİLER YAZARLARLA TANIŞTI


Lise ve kütüphane söyleşileri hakkında açıklamalarda bulunan Adem Turan, “Bugüne kadar 60 etkinlikte 9 bin öğrencimize ulaştık. Etkinliklerle birçok öğrencimiz ve vatandaşımız kitap okuyor, yazarlarla tanışma fırsatı buluyor.”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür ve Sanat Şube Müdürü Adem Turan, etkinlikler kapsamında liselerde ve Faik Baysal Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen söyleşilere dair açıklamalarda bulundu. Turan, söyleşiler kapsamında 9 bin öğrencinin kitap ve sevilen yazarlarla buluşmasına olanak sağladıklarını belirtti.

SÖYLEŞİ VE İMZA ETKİNLİĞİ
Lise ve Kütüphane söyleşileri istatistiksel verilerine değinen Kültür ve Sanat Şube Müdürü Adem Turan, “Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında gerçekleştiğimiz lise ve kütüphane söyleşilerinde bugüne kadar 60 tane söyleşi ve imza etkinliği gerçekleştirdik. Liseli öğrencilerimizin kitapla tanışması ve bu kitapların yazarlarını tanıması için gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerde bugüne kadar 9 bin öğrencimize ulaştık” diye belirtti.

YAZARLARLA TANIŞMA FIRSATI
Turan, “Öykü, roman, tarih, deneme gibi alanlarda eser vermiş yazarların kitaplarını günler öncesinden söyleşi ve imza programının yapılacağı okuldaki öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Öğrenciler kitapları okuduktan sonra kitabın yazarını okulda ağırlayıp kitap üzerine güzel, verimli söyleşiler gerçekleştiriyoruz. Tabii vatandaşlarımızın da kitaplardan ve yazarlardan istifade etmesi için lise etkinliği sonrası Faik Baysal Kütüphanesi'nde de bir söyleşi ve imza etkinliği gerçekleştiriyoruz. Böylelikle birçok öğrencimiz ve vatandaşımız kitap okuyor, yazarlarıyla tanışma fırsatı buluyor” dedi.

9 Aralık 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU ÖYLE BİR AŞK Kİ…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara