‘KADIN ADAYLARI ARTIRMALIYIZ’6 Aralık 2018, Perşembe

BEŞ MİLYON KADIN ÜYE
Türk Kadınının Seçme ve Seçime Hakkını Elde Etmesinin 84. yıldönümü nedeniyle Ençokhaber’e özel açıklamalarda bulunan Milletvekili Atabek, AK Parti’nin 5 milyona ulaşan kadın üyesiyle, kadınların siyaset dünyasına, toplumsal hayata aktif bir biçimde dahil eden yegane bir hareket olduğunu söyledi.

KADININ ÖNEMİ
TBMM’nde bulunan 104 kadın milletvekilinin yarısından fazlasının AK Parti’den olduğunu da vurgulayan Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “Partimizde kadınlar asla ikincil görevlerde görülmemektedir. Bunun bir kanıtı olarak da bugün Meclis’te 53 AK Partili kadın milletvekili varlığıdır. Bu sayı Meclis’te bulunan tüm kadın milletvekili sayısının yarısından fazladır. Sadece Meclis değil, Bakanlar Kurulu’nda daha önceki dönemlerde de hep AK Partili kadınlar yer almıştır. Şimdi de yer almaktadır” dedi.

KADINLARA DAVET
Atabek, 31 Mart’ta yerel seçimlerin yapılacağını da hatırlatarak, “Yasama ve yürütme görevlerinde kadın siyasetçilerimizin sayısı bundan sonra da inşallah artacaktır. Biz bu sayıları yeterli görmüyoruz. Şimdi önümüzde yerel seçimler var. İnşallah kadın belediye başkanlarımız olacaktır. Sakarya’da da iyi kadın aday adaylarımız var. Ben kadınlarımızı meclis üyelikleri ve muhtarlıklar için de aday adaylığı başvurusunda bulunmaya davet ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönem Sakarya’da da kadın belediye başkanımız, başkan yardımcılarımız, meclis üyelerimiz hatta muhtarlarımız olur” diye konuştu.

Bu haber toplam 516 defa okundu.